Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!

zamów prenumeratę z kodem R2D2OSSUS

Tulak Hord

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Kenobi szablon.png
Młody Jedi, Darth Vader... zdradził i zabił twego ojca.

Ten artykuł wymaga aktualizacji.


To hasło wymaga uzupełnienia o informacje z niedawno opublikowanych źródeł lub wiadomości. W związku może być ono niekompletne oraz zawierać treści, które w świetle nowych informacji są uznawane za błędne.

Tulak Hord był Mrocznym Lordem Sithów, który władał Imperium Sithów w czasach, gdy zaczęto używać mieczy świetlnych. Nie wiadomo dokładnie, kiedy miało miejsce jego panowanie, szacuje się, że żył pomiędzy 6900 BBY a 5000 BBY. Tulak nosił niewielką, czarną maskę, która podkreślała jego budzący grozę wygląd.

Okoliczności śmierci Tulaka Horda nie są znane, lecz był na tyle potężnym i szanowanym Sithem, że na jego cześć wybudowano grobowiec w Dolinie Mrocznych Lordów na Korribanie. Jakiś czas później kryptę odwiedził Revan, a parę lat później - Wygnana Jedi.

Hord był uznawany za największego spośród starożytnych mistrzów władania mieczem świetlnym. Kreia twierdziła, że wszyscy wielcy mistrzowie po nim byli niczym dzieci bawiące się zabawkami. Prawdopodobnie został on pochowany razem z holokronem, w którym zawarł swoje nauki odnośnie umiejętności korzystania z miecza świetlnego. Wiele wskazuje na to, że o pomoc w odnalezieniu właśnie tego holocronu poprosiła Revana adeptka Lashowe. Ostatecznie holocron wpadł w ręce Revana lub Uthara Wynna.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!