Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Ulabore

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ulabore
Data i miejsce śmierci: 1002 BBY, Alaris Prime
Rasa: Człowiek
Przynależność: Wędrowcy Mroku
Ulabore to człowiek należący do armii Sithów, podczas nowych wojen Sithów. Posiadał stopień porucznika, dowodził oddziałem Wędrowcy Mroku.

Biografia

Porucznik Ulabore dowodził swoim oddziałem w bardzo wielu bitwach i zbierał pochwały za jego wielkie sukcesy w zmaganiach wojennych. Jednak do tych sukcesów nie przyczynił się porucznik, lecz członek jego drużyny, sierżant Dessel. To on w krytycznych momentach przejmował dowodzenie i tak prowadził oddział, że dokonywał on rzeczy niemożliwych. Zdarzyło się to w bitwie o Kashyyyk. Jego oddział prowadził ciężkie walki partyzanckie zabijając setki wrogów. Właśnie po tej bitwie porucznik dostał specjalną pochwałę, a Dessela awansował na sierżanta.

Podczas bitwy o Phaseerę oddział porucznika miał zaatakować wysunięty punkt obserwacyjny wojsk Republiki. Ulabore dostał rozkaz zaatakowania tego punktu w dzień. Taka decyzja była błędem czysto wojskowym, ponieważ naraziło by to oddział na wielkie straty. Gdy Ulabore przedstawił te informacje swojemu oddziałowi, Dessel zaczął się z nim kłócić. Sierżantowi chodziło o to, że nie wyśle swoich ludzi na pewną śmierć jaką jest szturm w dzień. Kiedy porucznik odmówił zmiany pory ataku, sierżant uderzył swojego przełożonego w podbródek. Uderzenie pozbawiło porucznika przytomności. Sierżant zostawił z nim dwóch żołnierzy, by go pilnowali, a sam poczekał do nocy i wtedy zaatakował posterunek. W między czasie Ulabore'a znaleźli antyterroryści armii Sithów. Aresztowali pilnujących go żołnierzy i pomogli porucznikowi. Ulabore opowiedział im całe zdarzenie, sierżant Dessel powrócił do bazy z wiadomością, że cel został wykonany antyterroryści zatrzymali go i zaprowadzili do aresztu. Miesiąc później Ulabore wraz z całym oddziałem wpadł w zasadzkę oddziałów Republiki na Alaris Prime i zginął od strzału w plecy, zabity przez Lucię chcącą się zemścić za aresztowanie Desa; mimo to oficjalnie został zakwalifikowany jako poległy w walce.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!