Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Uriah

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Uriah.jpg
Uriah
Data i miejsce śmierci: 3956 BBY, Taris
Rasa: Twi'lek
Kolor oczu: Zielone
Uriah to Twi'lek o zielonym kolorze skóry, mieszkający na planecie Taris w okresie trwania wojny domowej Jedi. Handlował kartami do gry pazaak.

Biografia

Uriah często bywał w kantynie Javyara, gdzie zajmował się swoim biznesem. Wedle jego słów wszyscy wiedzieli, że u niego można kupić najlepsze karty.


Uwaga: Poniższa wersja historii jest jednym z możliwych wariantów wydarzeń z gry Knights of the Old Republic. Inne warianty znajdziesz w sekcji Alternatywy niniejszego artykułu.


W 3956 BBY, z powodu zniszczenia na orbicie planety krążownika Endar Spire przez flotę Sithów, na powierzchnię ewakuowało się kilku republikańskich żołnierzy. Byli wśród nich Carth Onasi i cierpiący na amnezję Revan.

Jakiś czas po bitwie Revan odwiedził kantynę Javyara, mieszącą się na dolnych poziomach planety-miasta. Spotkał Uriaha, który zaproponował mu sprzedaż pojedynczych kart dla ulepszenia talii.


Tu kończy się fragment historii zależny od wyborów gracza.


Nieznane są dalsze losy Twi'leka, ale prawdopodobnie zginął on w czasie bombardowania Taris przez flotę Sithów z rozkazu Dartha Malaka.

Alternatywy

Uriach jest postacią z gry Knights of the Old Republic; gracz sterujący główną postacią może porozmawiać z nim oraz kupić u niego karty. Czynności te jednak w żaden sposób nie wpływają na fabułę gry zgodną z porządkiem Expanded Universe.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!