Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Utani Xane

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Utani Xane.png
Utani Xane
Data i miejsce śmierci: 0 ABY, Świat Kwarantanny III
Rasa: Kallidahin
Kolor włosów: Brak
Kolor oczu: Czarne
Utani Xane był nieznanej płci Kallidahinem, który w czasach panowania Imperium Galaktycznego pracował jako kurator na Świecie Kwarantanny III.

Biografia

Podczas trwania galaktycznej wojny domowej, w roku 0 ABY, Utani Xane pracował jako kurator na Świecie Kwarantanny III, gdzie strzegł znajdującego się tam skarbca, w którym przechowywana była miedzy innymi matryca osobowości 0-0-0.

Jakiś czas po bitwie o Yavin 4, na powierzchnię asteroidy, na której pracował Xane, przeniknęła doktor Aphra, a następnie rozpoczęła włamanie do tamtejszego skarbca. Kurator zorientował się w jej działaniach, dlatego zarządzając droidami bojowymi znajdującymi się w placówce, wysłał jej na spotkanie droideki. Kobieta zdołała umknąć mechanicznym nieprzyjaciołom i wydostać się z korytarzy skarbca. Utani wziął taki obrót spraw pod uwagę, dlatego w towarzystwie sześciu super droidów bojowych B2, czekał by ją aresztować.

Wkrótce złodziejka wpadła w jego ręce i została obezwładniona przez podległe mu roboty. Po odebraniu skradzionej matrycy osobowości, kurator oznajmił, iż nie czuł się zdziwiony z obecności kobiety na Świecie Kwarantanny III, po czym dodał, że nie bez przyczyny ów przedmiot znajdował się w zamknięciu przez setki lat. Aphra odparła mu, iż głównym powodem umieszczenia matrycy w skarbcu były wąskie umysły istot takich jak Utani, podczas gdy prawidłowe miejsce przedmiotu było w zbrojowni. Xane nie przejął się jej wywodem i odparował, że jej miejscem z kolei było więzienie.

Śmierć Utaniego.
Podczas ich rozmowy, do kuratora podszedł jeden z super droidów bojowych i oznajmił przybycie pojedynczego myśliwca TIE Advanced x1. Nie upłynęło dużo czasu, gdy oczom zebranym ukazał się kroczący Darth Vader. Na widok Sitha, Xane poinformował go, że znalazł się na świecie objętym kwarantanną, co naruszało zawarte traktaty. Cyborg nie miał ochoty słuchać zarządcy i używając Mocy odepchnął towarzyszące mu droidy. Jego działanie wywołało zdumienie u Utaniego, który wkrótce został świadkiem walki nowo przybyłego z super droidami bojowymi.

W czasie powstałego zamieszania, Xane postanowił uciec, dzierżąc cały czas matrycę osobowości 0-0-0. Jego plan został pokrzyżowany przez Aphrę, która powaliła go, przez co wypuścił ściskany w dłoni przedmiot. Kobieta rzuciła się za pożądanym przez siebie obiektem, a Utani obserwował jej działania. Będąc odwróconym plecami do Vadera, nie zauważył jak ten podszedł do niego, po czym wbił w jego plecy miecz świetlny doprowadzając jego życie do końca.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!