Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Valis

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Valis.jpg
Valis
Data i miejsce śmierci: 3643 BBY, Opuszczona kopalnia Czerki w Nieznanych Regionach
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Blond
Kolor oczu: Brązowy
Kolor skóry: Jasny
Przynależność: Odrodzone Imperium Sithów
Valis był Sithem z okresu zimnej wojny, oraz jednym z Dzieci Imperatora, grupy istot, które pod wpływem tajemniczych rytuałów stawały się całkowicie oddane swojemu panu.

Biografia

Valis urodził się na nieznanej planecie w czasie wielkiej wojny galaktycznej. W dzieciństwie został odebrany rodzicom i wysłany do akademii Sithów na Korriban. Tam poznał Kirę Carsen, późniejszą członkinię Zakonu Jedi, oraz Suri i Tannaca, którzy w przyszłości będą jednymi z najlepszych Inkwizytorów Sithów. Wkrótce cała czwórka studentów została poddana szeregowi zabiegów i rytuałów, po których mieli się stać bezgranicznie oddanymi Imperatorowi. Pomimo sukcesu operacji, jednej z czworga przyjaciół, Kirze udało się wyrwać spod niewolniczego jarzma i uciec z akademii. To wydarzenie przesądziło o późniejszych losach Valisa.

W 3643 BBY Valis otrzymał zadanie odnalezienia i sprowadzenia do akademii swojej przyjaciółki z dawnych lat, Kiry. Po ucieczce z Korriban wstąpiła ona w szeregi Zakonu Jedi i szkoli się pod okiem swojego nowego mistrza Bohatera Tythonu. Podając się za imperialnego admirała Hacklina, zaaranżował on spotkanie w opuszczonej kopalni Czerki w Nieznanych Regionach. Pewien swych umiejętności samotnie wyruszył na miejsce spotkania. Kira, w obawie przed pułapką, pojawiła się tam w towarzystwie swojego mistrza. Początkowo Valis próbował przekonać byłą przyjaciółkę do powrotu na ścieżkę ciemności i ponownej służby Imperatorowi, jednak szybko zrozumiał, że nie ma co liczyć na dobrowolny powrót Kiry, a dalsza rozmowa była kompletnie bezcelowa i prędko skończyła się walką. Pomimo dobrych umiejętności walki i doskonałego posługiwania się Mocą, Valis ostatecznie padł pod naporem pary rycerzy Jedi.

Osobowość i umiejętności

Valis był utalentowanym szermierzem i potrafił doskonale wykorzystać swe silne zespolenie z Mocą przeciwko swym przeciwnikom. To przeświadczenie o swych możliwościach stało się przyczyną wielkiej arogancji i ostatecznie śmierci młodego Sitha. Pomimo swej przynależności, Valis odznaczał się kulturą osobistą i nienawiścią do zabijania bez przyczyny. W czasie swej misji w kopalni, bardzo zależało mu na rozwiązaniu sprawy pokojowo, a młodego mistrza Kiry, pragnął wypuścić bez szwanku i zwady.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!