Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Vere

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Vere
Data i miejsce śmierci: 22 BBY [1]
Miejsce pochodzenia: Kamino
Rasa: Człowiek-klon
Wzrost: 183 cm
Przynależność:
Vere był szeregowym żołnierzem-klonem służącym w Wielkiej Armii Republiki w pierwszych miesiącach wojen klonów. Zginął w bitwie o JanFathal osiem dni po rozpoczęciu zasadniczej służby.

Biografia

Tak samo jak pozostali żołnierze-klony, Vere został wyhodowany na Kamino z genów mandaloriańskiego łowcy nagród, Jango Fetta. Jego dojrzewanie było sztucznie przyspieszone, a on odbył intensywny trening mający przygotować go do walki.

Razem z innymi żołnierzami został przydzielony do Kompanii Potok w roku 22 BBY, gdy ta była uzupełniana po stratach jakie poniosła w czasie bitwy o Teth. Kilka dni później został zabrany, razem z pięcioma innymi nowymi członkami oddziału, sierżantem Coriciem i kapitanem CT-7567 na instruktażowy lot krążownikiem typu Acclamator Leveler, który testował nowe systemy bojowe.

Trening zakończył się jednak, gdy do dowódcy statku, kapitana Pellaeona dotarła wezwanie o pomoc od agentki Wywiadu Republiki i jego kochanki, Halleny Davis, znajdującej się na planecie JanFathal. Wkrótce nadeszły również rozkazy uratowania jej, nim dostanie się w ręce Separatystów. Vere, razem z resztą Kompanii przebywającej na krążowniku oraz Jedi Altisiańskimi, którzy przekazali wiadomość oraz Ahsoką Tano, podjął się tego zadania. Przedostali się na powierzchnię planety ukrywając się w statku zaopatrzeniowym z fałszywymi kodami transpondera.

Gdy znaleźli się w okolicy miejsca przetrzymywania Halleny, grupa rozdzieliła się. Ahsoka oraz jedna z Altisiańskich Jedi, Callista Ming, zostały na zewnątrz osłaniając resztę, która weszła do budynku i po pokonaniu oporu odbiła zakładniczkę. Szeregowy pozostał na miejscu, razem z Rexem, Borem, Hilem oraz Jedi, Altisem zajmując walką droidy i umożliwiając pozostałym klonom na zabezpieczenie zakładniczki. W czasie starcia żołnierz został trafiony granatem i, mimo prób pomocy ze strony Bora, zginął na polu walki. Jego towarzysz zabrał część zbroi Vere'a, aby upamiętnić jego śmierć.

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!