Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Viraxo Industries

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Viraxo Industries była firmą należącą do K'Armyna Viraxo. Zajmowała się głównie transportem towarów na dużą skalę, ale również produkcją bliżej nieznanych dóbr. Podczas galaktycznej wojny domowej współpracowała z Imperium Galaktycznym.

Historia

Ten fragment artykułu wymaga poszerzenia o: informacje z książki Maska kłamstw.

Nieznana jest data powstania firmy, ani jej dzieje przed 3 ABY. Mniej więcej w tym czasie, jej właściciel rozpoczął współpracę z Imperium. Gdy rodzina Azzameen, posiadająca konkurencyjną firmę - Twin Suns Transport Services - została przyłapana na współpracy z Rebeliantami, część majątku jej firmy przeszła na własność Viraxo. Później jednak Azzameenowie mścili się przy każdej możliwej okazji, na każdy możliwy sposób.

Około 3 ABY Viraxo Industries nawiązała również współpracę z organizacją Czarne Słońce.

Posiadane stacje i statki kosmiczne

Do ochrony konwojów i placówek używano głównie myśliwców typu Razor i Planetary. Po podjęciu współpracy z Czarnym Słońcem zaczęły się jednak również pojawiać maszyny typu Supa.

Firma Viraxo Industries posiadała wiele placówek i stacji kosmicznych. Niektóre z nich to:

Firma posiadała też setki (jeżeli nie tysiące) kontenerów kosmicznych, a także dziesiątki różnorakich statków kosmicznych. Wśród nich były m. in. Enkidu, Gilgam i promy typu Sentinel.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!