Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Vulture's Claw

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Vulture's Claw.

Vulture's Claw (Szpon sępa) to statek należący do trandoshańskiego łowcy złomu, Gha Nachkta. Służył do zbierania wszelkich zdatnych do sprzedaży odpadków z bitew.

Historia

W nieokreślonym czasie wojen klonów Gha trafił do systemu Bothawui, aby pozbierać resztki po niedawnej bitwie. Nieoczekiwanie znalazł tam R2-D2, który był opuszczony po odejściu sił Republiki. W niedługim czasie na Vulture's Claw przybyli Anakin Skywalker i Ahsoka Tano, którzy poszukiwali zaginionego robota. Nachkt wpuścił ich do ładowni statku, a tam robot, który był z nimi, R3-S6 włączył dwa droidy IG-86, które wchodziły w skład obrony statku. Jedi byli zmuszeni zniszczyć roboty, gdyż te ich zaatakowały, następnie opuścili pokład Vulture's Claw.

Chwilę potem Gha skontaktował się z generałem Grievousem w celu sprzedaży Artoo.[1] W tym celu miał udać się na księżyc Ruusan i tamtejszą stację Skytop. Gdy Nachkt przybył do placówki, udał się wraz z R2 do generała Grievousa by sfinalizować transakcję i wyciągnąć tajne dane z pamięci robota.

Przy uzyskiwaniu informacji ze zwojów droida natknął się na plany Republiki, powiedział o tym Grievousowi i zażądał większej zapłaty, przez co cyborg go zabił. W między czasie na stację przybyli Skywalker, Tano i oddział klonów. Napastnicy wysadzili reaktory placówki doprowadzając do jej zniszczenia. Prawdopodobnie Vulture's Claw został zniszczony wraz ze stacją Skytop.[2]

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!