Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


W nieznane

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
W nieznane.jpg
W nieznane
Republic: Into the Unknown
Scenariusz: Welles Hartley
Ilustracje: Doug Wheatley
Informacje wydawnicze
Oryginalny wydawca
i okres wydawania:
Dark Horse Comics
2005
Polski wydawca
i okres wydawania:
Egmont Polska
2009
Typ serii: Story arc
Ilość zeszytów: 2
Ilość albumów: 1
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era upadku Republiki
Czas akcji: 19 BBY


W nieznane to trzydziesta druga opowieść komiksowa z serii Republic, zawierająca komiksy 79 i 80. Akcja komiksu toczy się tuż po wydaniu przez Imperatora Palpatine rozkazu 66.

Seria składa się z dwóch komiksów wydawanych przez Dark Horse Comics od 9 listopada do 21 grudnia 2005 roku, wydano także w USA wydanie kolekcjonerskie zawierające wszystkie zeszyty tej serii.

W Polsce ukazała się jako wstęp do serii komiksowej Mroczne czasy nakładem Wydawnictwa Egmont w trzynastym numerze Star Wars Komiks w dniu 16 września 2009 roku.

Seria ukazuje ona dwie postawy wobec nowych, trudnych czasów: pierwszą z nich reprezentuje Dass Jennir. Postanawia on nadal walczyć, tym razem przeciw Imperium. Sprzymierza się w tym celu z plemieniem Nosaurian i staje na ich czele. Jego celem jest pokonanie wojsk Imperium stacjonujących na New Plympto. Drugą postawę reprezentuje mistrz Jedi Kai Hudorra. Postanawia on przeczekać ciężkie czasy i ujawnić się dopiero wtedy, gdy Jedi będą w stanie obalić władzę Imperatora. Nakazuje on swej uczennicy Noirah Nie, by założyła rodzinę i zapomniała o tym, że jest Jedi.

Opis

Minęły dwa miesiące od wydarzeń ukazanych w filmie Zemsta Sithów. Po rozkazie 66, nakazującym oddziałom klonów eksterminację swoich dowódców, Jedi którzy pozostali przy życiu w różnych zakątkach galaktyki, próbują odnaleźć się w nowym świecie. Jednym z nich jest Dass Jennir, który, jeśli chce przetrwać, musi dojść do porozumienia z dawnymi nieprzyjaciółmi. Sytuacja w galaktyce zmieniła się – Jedi i byli sprzymierzeńcy Separatystów mają teraz wspólnego wroga. Historia bezpośrednio poprzedza fabułę albumu Mroczne czasy: Ścieżka donikąd.

Zeszyty wchodzące w skład serii

Wydania zbiorcze

Galeria okładek

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
W nieznane.

Recenzje


Republic
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!