Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


W okopie

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
250px-Entrenched.jpg
W okopie
Scenariusz Alex Jaeger
M. Zachary Sherman
Rysunki Alex Jaeger
M. Zachary Sherman
Tytuł oryginalny Entrenched
Wydanie polskie Wydawnictwo Egmont
16 października 2010
(w Star Wars Komiks 10/2010)
Wydanie USA Dark Horse Comics
2 kwietnia 2005
Liczba stron 12
Cena 5,99 PLN (w Star Wars Komiks 10/2010)
Czas akcji 3 ABY-4 ABY


W okopie (Entrenched) to liczący dwanaście stron komiks opublikowany w zbiorze Visionaries 2 kwietnia 2005 roku, natomiast w Polsce wydany 16 października 2010 w Star Wars Komiks 10/2010. Za scenariusz i ilustracje odpowiadają Alex Jaeger i M. Zachary Sherman.

Nota wydawnicza

Wydanie polskie
Bitwa o Hoth, ukazana w filmie Imperium kontratakuje była jednym z największych starć między Rebelią a Imperium i zakończyła się ewakuacją rebeliantów, którzy ponieśli wcześniej ciężkie straty. W komiksie oglądamy ja oczami młodego kaprala Jobina. Pojawiająca się w tej historii Mon Mothma, była senator, należała do założycieli Sojuszu Rebeliantów.(Egmont Polska, 2010)

Streszczenie

Planeta Hoth na krótko przed bitwą. Jeden z rebeliantów wspomina co napisał w wiadomości do swojej matki. Pamięta napięcie panujące w czasie pobytu w bazie Echo, pamięta strach przed Imperium oraz próby zgrywania twardego. W swojej wiadomości opisał również w dużym skrócie miejsce swojego pobytu. Niestety, nie mógł zdradzić zbyt wiele. Rozmyślania przerywa mu atak maszyn kroczących. Jobin, bo tak nazywa się żołnierz, próbuje obronić przydzielony mu teren. Jednak po chwili zauważa, że pozwolił się przedrzeć jednemu AT-ST. Nakazuje odwrót. Maszyna zostaje zniszczona, a drużyna Jobina wchodzi do bazy. Zastają tam szturmowców. W wyniku walki przeżyło zaledwie trzech Rebeliantów, jednak ich dowódca zdołał wystrzelić pocisk jonowy, który zakłócił pracę Gwiezdnego Niszczyciela i pozwolił przemknąć się statkom ewakuacyjnym. Drużyna udaje się do hangaru, w którym czeka na nich Darth Vader. Jobin i reszta uciekają do następnego pomieszczenia. Gdy już dobiegają do swojego statku, rebeliancki dowódca zostaje postrzelony. Rzuca przyjaciołom holodysk prosząc aby przekazali go jego matce oraz jak najszybciej uciekali. Bezbronny Jobin jest zdany na łaskę Vadera, którą okaże tylko pod warunkiem, że dowie się gdzie jest punkt zbiórki. Rebeliant odrzuca propozycje i spluwa na maskę Mrocznego Lorda Sithów. Chwilę potem zostaje uduszony Mocą.

W swoim pokoju Mon Mothma odsłuchuje wiadomość wiadomość od Jobina. Zastanawia się dlaczego dotarła do niej tak późno. Wówczas Crix Madine informuje ją, że żołnierze czekają na odprawę. Z przykrością mówi też, że nie otrzymał żadnych informacji o jej synu. Chwilę potem rozpoczyna się narada poprzedzająca bitwę o Endor.

Zawartość


Visionaries
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!