Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Watcher One

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Tytuł jest jedynie określeniem lub przydomkiem, gdyż właściwa nazwa nie została jeszcze nadana przez autorów.
Jeśli pojawi się oficjalna nazwa, poproś o przeniesienie tego artykułu.

Watcher One.jpg
Watcher One
Miejsce pochodzenia: nieznana
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Niebieskie
Przynależność:
Watcher One był to pseudonim oficera Wywiadu Imperum Sithów działającego w czasie Zimnej wojny.

Biografia

Nie znane są początki jego kariery w Wywiadzie Imperium Sithów, jednak wiadomo, że w czasie trwania Zimnej wojny, został on wysłany na odbudowywaną przez Republikę Galaktyczną planetę Taris z zadaniem uprowadzenia doktora Nasana Godery niegdysiejszego republikańkiego konstruktora broni. Jego plany utrudnił młody Jedi, który także miał odnaleźć naukowca. Po kilku potyczkach z rycerzem, zawarł on z nim układ: w zamian za pozostawienie go w spokoju na czas przesłuchania Godery powie mu gdzie nastąpi atak na placówkę Republiki. Szpieg powiedział także, że po skończonym przesłuchaniu Jedi będzie mógł bezproblemowo zabrać naukowca z jego bazy, gdyż nie będzie on już mu dłużej potrzebny. Zamachowcem miała być Rora Seake, słynna zabójczyni na usługach Sithów, znana z tego, że w walce wspomagają ją krwiożercze Jurgorany. Nie mając wyboru młody rycerz zgodził się i po uzykaniu informacji o miejscu przyszłego ataku natychmiast wyruszył pomóc bronić posterunku. Po zaaplikowaniu serum prawdy Goderze Watcher One uzyskał on wszystkie potrzebne mu informacje i od razu wysłał je do swojego bezpośredniego przełożonego Dartha Angrala. W tym momencie do pomieszczenia wszedł Jedi. Watcher One pragnął dotrzymać zawartej z nim umowy, lecz obserwujący całą sytuacje w hologramie Lord Sithów wydał mu rozkaz schwytania rycerza i przyprowadzenia go do niego żywego. Szpieg choć z niechęcią postanowił wykonać rozkaz i zaatakował nieprzyjaciela. Po krótkiej walce jego staż przyboczna została zabita, a on sam został ciężko ranny. Po walce spytał się rycerza jak zamierza skończyć tą historię. Jedi odpowiedział mu, że zabierze go do niewoli i będzie tam traktowany jak jeniec wojenny. Watcher One uznał, że jego honor nie pozwala mu na poddanie, lecz także nie chce splamić honoru swojego przeciwnika, prosząc by dobił rannego. Nie widząc innego wyjścia as wywiadu wstrzyknął sobie truciznę, która pozbawiła go życia w przeciągu kilku sekund.

Charakter i umiejętności

Watcher One był bardzo doświadczonym szpiegiem. Przez ponad dwadzieścia lat służył w Imperialnym wywiadzie i w ten sposób wyrobił sobie opinie przebiegłego i inteligentnego wywiadowcy.[1] Był honorowym i słownym człowiekiem, cenił sobie lojalność oraz spryt. Rozkaz przełożonego stawiał wyżej niż osobiste odczucia. Nie wahał się poświęcić innych, by wykonać powierzoną mu misję.

Alternatywny

Kanoniczne losy Watchera One nie zostały potwierdzone w żadnym źródle. W grze gracz ma możliwość wyboru: można go zabić, spróbować uwięzić lub wypuścić. W ostatnim wypadku powie nam, że po porażce nie ma już czego szukać w Imperium Sithów, więc wyruszy do Republiki w poszukiwaniu lepszego życia. W dalszej grze otrzymamy od niego maila, w którym opowiada nam o swoim dalszym życiu.

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!