Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Windo Nend

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Warble.jpg
Windo "Warble" Nend
Data i miejsce śmierci: 21 BBY, Jabiim[1]
Rasa: Aqualishanin
Kolor oczu: Czarne
Przynależność: *Republika Galaktyczna
Windo Nend, zwany Warble, był aqualishańskim padawanem, żyjącym w schyłkowym okresie Starej Republiki. Podczas wojen klonów walczył w stopniu komandora. W walce posługiwał się mieczem świetlnym o niebieskim ostrzu.

Biografia

W 21 BBY, został wysłany z wieloma Jedi na mokrą i błotnistą planetę Jabiim. Niewiele wiadomo na temat udziału Warble’a w pierwszych dniach bitwy. Był jednym z dowódców konwoju, zmierzającego do stacji Kobalt. Podczas jednego z postojów, Windo zapytał Zule Xiss, padawankę z rasy Falleenów, jak straciła rękę. Dziewczyna odpowiedziała ironicznie, stwierdzając, iż w taki sam sposób, jak jej mistrz stracił głowę.

Gdy konwój dotarł do stacji Kobalt, przyszła wiadomość od kapitana Gillmunna o ewakuacji wojsk Republiki. Tak samo jak pozostali padawani, Nend zdecydował się zostać, by opóźnić marsz wojsk Konfederacji. W czterdziestym pierwszym dniu bitwy, Warble ruszył do heroicznego ataku na jednostki wroga. Jednakże jedna z machin strzeliła tuż przed młodym Aqualishaninem, a siła strzału odrzuciła go do tyłu. Kiedy Windo zauważył zmierzającą w jego kierunku machinę IG-227, wysadził przypięte do swej kurtki detonatory. Poświęcił swe życie, aby zniszczyć maszynę.

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!