Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Wizjoner Jedi

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Wizja Xamara i Q'Anilii.

Wizjoner Jedi to osoba, należąca do Zakonu Jedi, która od wczesnego dzieciństwa była szkolona, by móc przewidywać przyszłość. Nie byli oni dobrzy w walce, jednak byli jednymi z najlepszych, jeśli chodzi o posługiwanie się Mocą. Z tego względu byli oni czasem zaliczani do nieformalnego grona Negocjatorów.

Wizja Raany Tey i Felna.

Jedyna znana szkoła dla wizjonerów znajdowała się w posiadłości Kryndy Draay, która także posiadała zdolność doznawania wizji. W roku 3993 BBY przyjęła ona młodą dziewczynę rasy Miraluka Q'Anilię jako uczennicę. Później do jej uczniów dołączyli także: Feln, Xamar i Raana Tey. Gdy jej uczniowie zakończyli naukę zostali wysłani na Taris, by tam w Akademii Jedi uczyli następnych wizjonerów. Razem z czwórką Jedi na Taris pojechał także syn Kryndy Lucien, który miał za zadanie ochraniać swych przyjaciół.

Wizja Zayne'a Carricka.

Gdy podczas ostatniej próby {{L|padawan}ów na Dzikim księżycu mistrzowie Jedi medytowali doznali wizji na temat swej śmierci i nowego lorda Sithów ubranego w czerwony skafander kosmiczny, identyczny jaki mieli na sobie padawanowie. Jedi uznali to za mroczne proroctwo na temat przyszłości swych padawanów i postanowili do tego nie dopuścić. Zabili w tym celu swych uczniów całą winę zrzucając na jedynego z ocalałych Zayne'a Carricka.

Znani wizjonerzy

Krydna podczas doznawania wizji.

Źródła


Rangi i funkcje Jedi
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!