Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Wrak

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Empire28.jpg
Wrak
Scenariusz Ron Marz
Rysunki Adriana Melo
Kolory Michael Atiyeh
Litery Michael David Thomas
Tytuł oryginalny Empire 28: Wreckage
Wydanie polskie Egmont Polska
17 sierpnia 2012
(w 'Star Wars Komiks 6/2012)
Wydanie USA Dark Horse Comics
29 grudnia 2004
Oprawa Miękka
Okładka Tommy Lee Edwards
Tłumaczenie Maciej Drewnowski
Liczba stron 32
Cena
Czas akcji 0 ABY
Poprzedni "Generał" Skywalker, część 2
Następny W cieniu ojców, część 1


Wrak (Empire 28: Wreckage) to dwudziesty ósmy zeszyt serii Empire, który jest nieoficjalnie uznawany za część serii komiksowej o Bobie Fetcie. Opowiada o jednym ze zleceń wykonanych przez tego łowcę nagród. Komiks ukazał się w USA 29 grudnia 2004 roku, nakładem Dark Horse Comics, w Polsce natomiast zostanie wydany przez wydawnictwo Egmont Polska 17 sierpnia 2012 roku, w czterdziestym szóstym numerze czasopisma Star Wars Komiks.

Streszczenie

Ilustracja na okładce.

Dwa myśliwce TIE patrolują przestrzeń kosmiczną. Jeden z jego pilotów narzeka, że trafił im się najnudniejszy przydział oraz mówi, że chciałby aby raz na jakiś czas ktoś do nich postrzelał. Jednak jego kolega jest zadowolony. Pociesza się myślą, że za pół godziny przyleci po nich niszczyciel Liberator i będą mogli zająć się ciekawszymi sprawami. W tym momencie pojawia się Slave I. Zestrzeliwuje oba myśliwce, a następnie udaje się do dryfującego w pobliżu wraku niszczyciela Anya Karu. Boba Fett nastawia licznik na 30 minut. Ma tylko tyle czasu aby wydostać się z wraku. Na pokładzie zostaje zaatakowany przez mynocki i oszalałe droidy. Jednak nic nie zatrzymywało go zbyt długo. Po dwudziestu pięciu minutach odnajduje to, po co przyleciał i biegiem wraca na swój statek. Odpala silniki na pięć sekund przed upływem czasu i eksplozją niszczyciela.

Fett udaje się na Coruscant aby odebrać swoją nagrodę. Jego zleceniodawcą okazuje się być były imperialny admirał Anya Karu, Aron Harcourt. Natomiast przedmiotem, który dostarczył Fett jest holonagranie wiadomości od jego żony Janelle, ostatnia rzecz, która mu po niej została. Kiedy najemnik prosi o wynagrodzenie, admirał przyznaje się, że nie ma więcej pieniędzy oraz zapewnia że reputacja łowcy nie ucierpi. Milczenie Fetta, przekonuje Harcourta o jego niezadowoleniu. Admirał po raz ostatni patrzy na twarz żony, kiedy Fett przykłada mu blaster do karku i ciągnie za spust...

Zawartość

[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Recenzje


Empire
[Pokaż/Ukryj]
Cykl komiksowy Boba Fett
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!