Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Wullf Yularen/Legendy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Przejdź do wersji kanonicznej.
Przeglądasz legendarną wersję tego artykułu.


LottDodZrodla.png
To oburzające. Nie macie dowodów!

Ten artykuł wymaga uzupełnienia źródeł.


To hasło nie posiada kompletu źródeł dla zawartych w nim informacji. Jeśli znasz ich pochodzenie, skoryguj/dodaj ich spis w sekcji Źródła oraz zweryfikuj ich prawdziwość. Następnie poproś Strażników o usunięcie szablonu.

Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Wullf Yularen.jpg
Wullf Yularen
Data i miejsce śmierci: 0 BBY
Miejsce pochodzenia: Coruscant
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Brązowe, później siwe
Kolor oczu: Niebieskie
Kolor skóry: Jasny
Przynależność:
Wullf Yularen to oficer służący we flocie Republiki Galaktycznej, a po przemienieniu jej w Imperium w Wywiadzie Imperialnym.

Biografia

Wczesne życie

Wullf Yularen urodził się we wpływowej rodzinie na Coruscant. Jego ojciec był instruktorem marynarki. Wullf postanowił pójść w jego ślady. Służbę w wojsku rozpoczął od patrolowania wyjętych spod prawa zakątków galaktyki sektora Kwymar.

Pierwsze sukcesy

Pierwszym sukcesem Yularena była zwycięska walka z handlarzami niewolników na szlaku Listehol. Następnym było zniszczenie kilku baz piratów w Dzikiej Przestrzeni. Kariera Wullfa zapowiadała się świetnie, a jego osoba cieszyła się opinią genialnego stratega.

Porzucenie marynarki

Admirał szybko poznał też smak porażki, kiedy to w czasie blokady na Malastare jego siły rozbił admirał Trench. Chociaż siły Republiki pod wodzą Jedi ocaliły resztki floty Yularena i zniszczyły okręt Trencha, Wullf stracił bardzo dużo statków. Zniechęcony porażką porzucił marynarkę i zaczął pracę w Senackim Biurze Służb Bezpieczeństwa, gdzie pracował kolejne dziesięć lat. Udało mu się zebrać wiele ważnych informacji, dzięki czemu pokonano wielu wrogów Republiki. Wkrótce jednak, oburzony szerzącą się korupcją, zrezygnował ze służby.

Wojny klonów

Admirał Yularen podczas wojen klonów.

Podczas wojen klonów na osobistą prośbę kanclerza Palpatine'a, Yularen objął dowodzenie nad flotą okrętów Anakina Skywalkera. Miał okazje ponownie pokazać, że był doskonałym strategiem.

W czasie bitwy o Christophsis, admirał znajdował się na niszczycielu Resolute. Dzięki jego błyskotliwym umiejętnościom udało się przełamać dwukrotnie większą blokadę Separatystów. Dowodził poszukiwaniami Anakina Skywalkera, Ahsoki Tano, Aayli Secury oraz małego oddziału klonów, którzy zaginęli w czasie bitwy o Quell.

Był jednym z dowódców w czasie bitwy o Ryloth, podczas której został ranny. Poparł ryzykowny plan Ahsoki Tano, który miałby pomóc jej mistrzowi w przełamaniu blokady Separatystów. Dowodził krążownikiem w trakcie bitwy nad Saleucami mającej na celu uratowanie generała Eetha Kotha.

Imperium Galaktyczne

Po powstaniu Imperium, w stopniu pułkownika, był oficerem Wywiadu Imperialnego. Yularen był doskonale znany z bezgranicznej lojalności wobec imperatora Palpatine'a. Z tego powodu został wysłany na pokład Gwiazdy Śmierci. Jego zadaniem było donoszenie imperatorowi o wszelkich poczynaniach wielkiego moffa Tarkina na stacji bojowej.

Pułkownik zginął na pokładzie Gwiazdy Śmierci podczas bitwy o Yavin 4.

Ciekawostki

Źródła

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Wullfa Yularena.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!