Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Wzorowy oficer

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Empire35.jpg
Wzorowy oficer
Scenariusz John Jackson Miller
Rysunki Brian Ching
Kolory Michael Atiyeh
Litery Michael David Thomas
Redakcja
Tytuł oryginalny Empire 35: A Model Officer
Wydanie polskie Egmont Polska
16 lutego 2010
(w Star Wars Komiks 2/2010)
Wydanie USA Dark Horse Comics
14 września 2005
Oprawa Miękka
Okładka Michael Sutfin
Liczba zeszytów 1
Tłumaczenie Maciej Drewnowski
Liczba stron 22
Cena
  • 2,99 $ (wydanie oryginalne)
  • 5,99 PLN (wydanie polskie)
Czas akcji 0 ABY
Poprzedni Cena władzy
Następny Empire 36: The Wrong Side of the War, Part 1


Wzorowy oficer (A Model Officer) to trzydziesty piąty zeszyt z cyklu Empire. W USA ukazał się w 14 września 2005 roku, wydany przez Dark Horse Comics. W Polsce zaś ukazał się nakładem wydawnictwa Egmont Polska 16 lutego 2010 roku w osiemnastym numerze Star Wars Komiks.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
Information obtained from a prisoner captured on Jabiim has set Darth Vader on the trail of the Rebel Fleet. No Alliance defense can divert Vader from his target, and if he is successful it will mean the destruction of the fleet and the end of the Rebellion.

But there is one small hope for the Rebels, and it all comes down to one man pursuing his duties with an unshakable zeal, and remaining a "model officer" to the end...

Iron Man writer John Jackson Miller joins the Star Wars team with this one-shot story of duty, honor, and betrayal within the Empire.'' - (Dark Horse Comics, 2005)

Wydanie polskie
Akcja tej historii rozgrywa się osiem miesięcy po zniszczeniu Pierwszej Gwiazdy Śmierci. Darth Vader usilnie poszukuje bazy rebeliantów. Informacje uzyskane od rebelianckiego jeńca, matematyka Jorina Sola, to za mało, by ją zlokalizować. Przy pomocy załogi gwiezdnego niszczyciela Reprisal Mroczny Lord Sithów stara się pojmać następnych jeńców. kolejne porażki wzbudzają w nim podejrzenia. - (Egmont Polska, 2010)

Streszczenie

Na tropikalnej planecie znajduje się baza Rebeliantów. Jej członkowie przechadzają się po ośrodku i gawędzą. Nagle włącza się alarm zbliżeniowy. Dowódca bazy każe włączyć tarcze ochronne, lecz jest już za późno. Imperium rozpoczyna bombardowanie orbitalne, które zabija prawie wszystkich Rebeliantów. Jeden z żołnierzy chce pomóc wstać komandorowi. Kolejne strzały z niszczyciela, Reprisal, dobijają ocalałych żołnierzy Rebelii. Na planetę wkracza oddział szturmowców, pod wodzą Dartha Vadera. Dowódca oddziału szturmowców melduje, że wszyscy Rebelianci nie żyją. Vader jest wściekły.

Prom z Vaderem i szturmowcami na pokładzie wraca na pokład niszczyciela. Tymczasem dowódca niszczyciela, Demmings, gratuluje kanonierom wybicia wszystkich wrogów. Vader po wejściu na mostku nie podzielał pozytywnych uwag komandora. Sith karci dowódcę za zbytnią nadgorliwość, gdyż chciał wydrzeć pozycję floty rebeliantów od pojmanych jeńców. Demmings przeprasza Vadera. Mroczny Lord daje kolejną szansę załodze Reprisala. Ich zadaniem jest przejęcie rebelianckiej korwety. Dwie pilotki korwety żartują sobie i wesoło gawędzą i nagle wpadają wprost na okręt Demmingsa. Myśliwce TIE ruszają w pościg za uciekającym statkiem. Rebeliancki statek zamierza skoczyć w nadprzestrzeń. W tym samym czasie, niszczyciel włącza promienie ściągające. W pewnej chwili coś idzie nie tak i korweta eksploduje. Dla Vadera tego było już za wiele. Wściekły Sith chwyta Mocą Demmingsa i zaczyna go dusić. Komandor rzuca różne wymówki, które w pewnym stopniu są dla Vadera sensowne. Sith puszcza dowódcę statku i każe mu pójść ze sobą.

Demmings po rozmowie z Vaderem idzie wygłosić przemówienie do załogi. Mówi, że dostali trzecią szansę. Mają się udać do układu Elojus, gdzie znajduje się kolejna baza Rebeliantów. By zniszczyć pole ochraniające wioskę, Demmings wybiera najlepszego kanoniera porucznika Doxa. Źle wymierzony strzał niszczy jenak całą wioskę. Vader mówi, żeby Dox dalej nie udawał. Sith wie, że za wszystkimi zniszczeniami stał Dox, który chronił przed wykryciem flotę Rebelii. Garil odpiera, iż faktycznie poświęcenie ofiar było konieczne i miała to być zemsta za zniszczenie jego ojczyzny. Demmings informuje go, że nie wszyscy mieszkańcy Alderanu zginęli. Ci, którzy przeżyli, schronili się w wiosce, którą Dox przed chwilą zniszczył. Zrozpaczony żołnierz rzuca się na Vadera, a gdy ten go powstrzymuje, prosi by ten go zabił. Sith odpowiada, że Dox mógł być wzorowym oficerem lecz za swe uczynki trafi za karę do imperialnego obozu pracy.

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.

Zawartość

[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Miejsca

Organizacje i tytuły

Galeria okładek


Empire
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!