Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


X-wing, część 4

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
XwingRS8.jpg
X-Wing, część 4
Scenariusz
Rysunki
Kolory Dave Nestelle
Tusz
Tytuł oryginalny X-Wing Rogue Squadron 8: The Phantom Affair, Part 4
Wydanie polskie Egmont Polska
Marzec 2000
(w Gwiezdne wojny Komiks 3/2000)
Wydanie USA Dark Horse Comics
1 maja 1996
Okładka Mathieu Lauffray
Liczba zeszytów 4/4
Tłumaczenie Michał Studniarek
Liczba stron 24
Cena 5,90 PLN (w Gwiezdne wojny Komiks)
Czas akcji 4 ABY
Poprzedni X-wing, część 3
Następny X-Wing Rogue Squadron 9: Battleground: Tatooine, Part 1


X-wing, część 4 (X-Wing Rogue Squadron 8: The Phantom Affair, Part 4) to czwarty i ostatni zeszyt historii The Phantom Affair, a zarazem ósmy zeszyt serii X-Wing Rogue Squadron. Ukazał się w USA 1 maja 1996 roku nakładem wydawnictwa Dark Horse Comics. W Polsce został wydany w marcu 2000 w Gwiezdne wojny Komiks 3/2000.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
Tycho Celchu must make the hardest decision of his lifetime: choosing between saving his friends and supporting his cause. Disguised as an Imperial fighter pilot, Rogue Squadron flyer Tycho Celchu has successfully infiltrated the Imperial troops. But success turns sour when his TIE fighter unit encounters Wedge Antilles and Rogue Squadron! If he abandons his post with the Imperial fighters, he abandons the cause of the New Republic; but if he stands his ground, he risks killing his comrades. Either way this Rebel plays, he plays a losing game... (Dark Horse Comics, 1996)

Streszczenie

Noss Prisht wspomina pożar w Akademii Mrlsst. Przyszedł do głównego rektora aby zabrać go w bezpieczne miejsce, ale ten odmówił tłumacząc, że musi pomóc w ratowaniu kampusu. Pomagają wszyscy - przemytnicy, buntownicy Mrlsst, studenci, profesorowie, a nawet członkowie Stowarzyszenia Przeciw Endor.

Tymczasem Eskadra Łotrów zajmują się myśliwcami TIE. Tycho Celchu zauważa, że masa asteroidy, na której było laboratorium Roraxa Falkena nie zmieniła się po wybuchu, a Wedge Antilles wysuwa przypuszczenie, że może jest tam drugie laboratorium.

Tymczasem na asteroidzie Rorax Falken tłumaczy Mirax Terrik i Dllrowi Nepowi pomysł wyłudzenia pieniędzy od Imperium. Nagle bazę atakują szturmowcy Loka Haska. W zamieszaniu Mirax i studenci z "Ducha Jedi" uciekają do hangaru. Szturmowcy zabijają Falkena w chwili gdy ma włączyć datakartę uruchamiającą jego "Requiem". Wtedy też znika hologram Jedi, a Groznik wpada w szał. Mirax wraca się po datakartę i bohaterowie uciekają do hangaru. Tam obezwładniają Gade'a Yedana i uciekają z asteroidy Pulsar Skatem. Gdy Dllr pilotuje statek, Mirax włącza datakartę Falkena, ale muzyka okazuje się nie okropna. Pulsar zostaje zaatakowany przez TIE-Fightery, ale ratują go X-wingi.

W laboratorium Groznik powalił wszystkich szturmowców, ale sam również pada ze zmęczenia. Yedan informuje Haska, że studenci uciekli, oraz znajduje w bazie danych informacje, że projekt Mrlssti nie dotyczył statku-widma, lecz czegoś innego.

Na orbicie Mrlsst statki rebeliantów goni Gwiezdny Niszczyciel, ale Mirax, Dllr i studenci znajdują na datakarcie projekt promienia polaryzacji grawitacyjnej, który jest gotowy do użycia. Wedge rozkazuje użyć tej broni.

Gade tłumaczy Haskowi, że zaraz zginą i muszą uciekać, więc Loka zabija go i próbuje uciec, ale łapie go Groznik. Po chwili promień niszczy laboratorium i Gwiezdny Niszczyciel. Wedge sprawdza jeszcze czy na pewno nikt nie przeżył i wszyscy lądują w Akademii. Tam piloci dostają podziękowania od głównego rektora. Wedge tłumaczy, że Sojusz zaopiekuje się nową technologią i rebelianci opuszczają planetę.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.

Ciekawostki


X-Wing Rogue Squadron
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!