Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Yael

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Yael.png
Yael
Data i miejsce narodzin: Ord Mantell
Rasa: Cathar
Kolor włosów:
  • Beżowe
  • Brązowe
Kolor oczu: Czarne
Yael to kobieta z rasy Catharów, która w czasie trwania zimnej wojny żyła na Ord Mantell. Była opiekunką Ryso, małego chłopca, kiedy przebywała razem z nim w obozie dla uchodźców tuż obok fortu Garnik.

Biografia

Yael pochodziła z planety Ord Mantell, gdzie żyła w wiosce Talloran. Po wybuchu wojny domowej i rozpoczęciu działań zbrojnych przez separatystów, a w konsekwencji zajęciu wioski przez ich siły zbrojne Yael straciła dom i wszystko co posiadała. Stała się uchodźcą i zamieszkała w małym obozie obok fortu Garnik. Tam poznała Ryso, którym zaczęła się opiekować.

Sytuacja materialna wszystkich uchodźców była taka sama- żaden z nich nic nie posiadał i nikogo nie było stać na lekarstwa. Yael postanowiła pomóc przyjaciołom z obozu i korzystając z tego, że żołnierze pilnujący magazynów z lekami w forcie zasnęli, ta okradła ich zapasy. Nie udało jej się wykorzystać leków, bo i ona została okradziona przez oddział separatystów.


Uwaga: Poniższa wersja historii jest jednym z możliwych wariantów wydarzeń z gry The Old Republic. Inne warianty znajdziesz w sekcji Alternatywy niniejszego artykułu.


Sierżant Hurd wynajął agentów, którzy dotarli do tego, że to Yael jest winna kradzieży. Oficer przekazał tą informację Meteorowi z prośbą, aby ten odzyskał ich lekarstwa. Żołnierz spotkał się z Yael, a po otrzymaniu informacji, że leki są w rękach separatystów odbił je. Po wszystkim zignorował on rozkazy Hurda i oddał leki Yael, aby ta mogła pomóc sobie i reszcie uchodźców.


Tu kończy się fragment historii zależny od wyborów gracza.


Alternatywy

Po odzyskaniu leków, jako gracz możesz zdecydować, komu chcesz oddać leki. Po oddaniu leków Yael otrzymujesz punkty jasnej strony Mocy, zaś po oddaniu ich Hurdowi punkty ciemnej strony.

Poza światem Gwiezdnych Wojen

Yael jest postacią w grze The Old Republic, z którą możemy się porozumieć jedynie, kiedy rozwiązujemy zadanie zlecone przez Hurda. Hurd stacjonuje w forcie Garnik, przez co może on zlecić zadanie odzyskania leków nie tylko Meteorowi, ale także Barsen'thorowi, Voidhoundowi i Bohaterowi Tythonu.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!