Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Zaerdra

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Zaedra.jpg
Zaerdra
Data i miejsce śmierci: 3956 BBY, Taris
Rasa: Twi'lek
Kolor oczu: Fioletowe
Przynależność: Ukryci Bekowie
Zaerdra z kobieta z rasy Twi'lek, żyjąca na planecie Taris w czasie trwania wojen mandaloriańskich i wojny domowej Jedi. należała do gangu Ukrytych Beków, gdzie pełniła fukncje ochroniarza przywódcy gangu, Gadona Theka.

Biografia

Inwazja Mandalorian na Taris

Ten fragment artykułu wymaga poszerzenia o: komiks Rycerze Starej Republiki: Rycerze cierpienia.

Kwarantanna Taris


Uwaga: Poniższa wersja historii jest jednym z możliwych wariantów wydarzeń z gry Knights of the Old Republic. Inne warianty znajdziesz w sekcji Alternatywy niniejszego artykułu.


W czasie kwarantanny Sithów, na planecie utknęło kilku republikańskich żołnierzy. Wśród nich był Carth Onasi i cierpiący na zanik pamięci Revan. Po jakimś czasie obaj trafili do dolnych poziomów, gdzie mieściła się baza gangu Ukrytych Beków. Po dostaniu się do niej, obaj stanęli przed obliczem Gadona Theka. Zaerdra nie była ufna, i bacznie obserwowała obu mężczyzn. Gadon zawarł układ z Revanem, której efektem był udział byłego Jedi w wyścigu, a Gadon miał w zamian pomóc w uwolnieniu Bastili Shan.

Twi'lekanka była przeciwna temu pomysłowi, jednak zaufała osądowi jej przywódcy.


Tu kończy się fragment historii zależny od wyborów gracza.


Zaerda wraz z resztą swojego gangu, prawdopodobnie zginęła w czasie bombardowania planety, przez flotę Sithów, z rozkazu Darth Malaka.

Alternatywy

Zaerdra jest postacią z gry Knights of the Old Republic, gracz sterujący głównym bohaterem, może wybrać stronę Czarnych Vulkarów, co będzie wiązało się zadaniem wybicia wszystkich Beków w ich bazie.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!