Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Zarośla

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Zarośla

Zarośla[1] (ang. The Gnarls) to dziki, lesisty obszar położony niedaleko lądowiska Jedi na Tythonie. Jego nazwa wzięła się od gęstych krzewów porastających tę okolicę.

Gdy po tysiącleciach od opuszczenia planety przez pierwszych Jedi i podpisaniu niekorzystnego traktatu z Coruscant obrońcy pokoju w galaktyce powrócili na Tython odkryli wiele kamiennych mostów, ścieżek oraz sanktuariów ulokowanych w rozlewisku rzeki Tythos. Ślady po dawnych mieszkańcach tej planety zostały później odtworzone.

Zarośla były również miejscem, gdzie padawani szkolący się na Tythonie przechodzili próby uprawniające ich do zostania pełnoprawnymi rycerzami. Ze względu na ciężkie warunki terenowe oraz wiele mieszkających tu agresywnych stworzeń oraz Drapieżców wielu Jedi wnosiło o zmianę miejsca prób. Ich oponenci twierdzili jednak, że takie przeprawy najlepiej przygotują młodych wojowników do warunków panujących poza świątynią.

Jakiś czas po splądrowaniu Coruscant Drapieżcy inspirowani przez upadłego Jedi, Bengela Morra, przepuszczali ataki na terenie zarośli na trenujących tam padawanów.

Przypisy

  1. Tłumaczenie autorskie. Nie jest to oficjalne tłumaczenie tej nazwy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!