Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Zastępca Tora Vizsli

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Tytuł jest jedynie określeniem lub przydomkiem, gdyż właściwa nazwa nie została jeszcze nadana przez autorów.
Jeśli pojawi się oficjalna nazwa, poproś o przeniesienie tego artykułu.

Zastępca Tora.

Zastępca Tora Vizsli był nieznanym z imienia Mandalorianinem, członkiem Straży Śmierci. W roku 58 BBY pełnił rolę zastępcy jej dowódcy, Tora Vizsli.

Historia

Mandalorianin ten stanowił część Straży Śmierci, grupy wraz z którą brał w 58 BBY udział w bitwie o Concord Dawn i polowaniu na Prawdziwych Mandalorian.

Ukrywający się przed przeciwnikami Jaster Mereel i jego podwładni schronienie znaleźli na farmie Fetta - Straż Śmierci odnalazła jednak gospodarstwo, w którym się ukrywali i od młodego Jango Fetta dowiedzieli się, że ktoś kryje się na polach. Zamiast przeszukiwać całe ich połacie zdecydowali się przesłuchać właściciela gruntów. Przeszkodziła im w tym jego żona, strzelając do członka Straży trzymającego jej syna. Oboje dorośli Fettowie zaraz po tym zginęli a Jango uciekł w pola. Zastępca Vizsli słysząc strzały domyślił się, że chłopiec natknął się na Jastera który to zabił ścigających młodego żołnierzy Straży. Gdy Mandalorianin ten spytał Tora czy ruszają za nimi, Vizsla kazał podpalić uprawy, będąc pewnym, że w ten sposób zabije Jastera i jego towarzyszy. Następnie członkowie Straży udali się do najbliższego miasteczka, szczęśliwi z pozbycia się rywala.

Jak się jednak okazało Jasterowi i jego Mandalorianom udało się przetrwać i wyprowadzić niespodziewany kontratak w miasteczku. Większość członków Straży została zabita, sam Vizsla zaś zdołał zbiec, ale odnosząc ciężkie i szpecące go rany. Zastępca Tora także był jedną z ofiar ataku, zginął z rąk młodego Jango Fetta.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!