Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Ziemia niczyja

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Okladka republic 62.jpg
Ziemia niczyja
Scenariusz John Ostrander
Rysunki Tomás Giorello
Kolory Brad Anderson
Litery Michael David Thomas
Tytuł oryginalny Republic 62: No Man's Land
Wydanie polskie 15 czerwca 2012
(w Star Wars Komiks 5/2012)
Egmont Polska
Wydanie USA 17 marca 2004
Dark Horse Comics
Oprawa Miękka
Okładka
Liczba zeszytów 1/1
Liczba stron 24
Cena
Czas akcji 21 BBY
Poprzedni Ślepy zaułek
Następny Atak z cienia


Ziemia niczyja (Republic 62: No Man's Land) to sześćdziesiąty drugi zeszyt z serii Republic. Komiks został wydany w USA 17 marca 2004 roku, nakładem Dark Horse Comics, w Polsce natomiast ukaże się nakładem wydawnictwa Egmont 15 czerwca 2012 roku, w czterdziestym piątym numerze miesięcznika Star Wars Komiks.

Streszczenie

Komiks rozpoczyna się od snu Anakina Skywalkera w którym widzi swoją matkę, Padmé, Qui-Gon Jinna, Ludzi Pustyni oraz Obi-Wana Kenobiego. Anakin nie mogąc dłużej spać idzie popracować przy swoim myśliwcu. Przychodzi do niego mistrz Ki-Adi-Mundi który wyczuł ,że coś jest nie tak z Anakinem. Skywalker mówi mistrzowi o tym że czuje iż Obi-Wan nie zginał. W tym samym czasie z planety Riflor próbują się wydostać Alpha-17 oraz Obi-Wan Kenobi którzy uciekli z więzienia Asajj Ventress. Po tych wydarzeniach akcja przenosi się na orbitę planety Varonat gdzie grupa Jedi w której skład wchodzą Adi Gallia, Ki-Adi-Mundi, Plo Koon oraz Anakin Skywalker próbują zmusić piratów do poddania się. Gdy piraci nie chcą tego uczynić Anakin niszczy ich statek i podczas lotu wyczuwa obecność Obi-Wana. Mówi o tym co poczuł Ki-Adiemu lecz on mówi że nic nie poczuł lecz Plo Koon twierdzi że więź między padawanem a mistrzem może pozwalać na to iż Anakin czuje swojego mistrza oraz mówi, że powinni lecieć tam gdzie Anakin wskaże. Anakin mówił że w swojej wizji widział Obi-Wana na planecie z trzema słońcami i że jest jedna taka planeta – Riflor.

Na Riflorze Alpha wraz z Obi-Wanem walczą z wojskami Asajj Ventress, gdy nagle coś zabija żołnierzy. Okazuje się że to łowcy nagród którzy poszukują Obi-Wana. Alpha wraz z żołnierzami walczą z łowcami nagród gdy nagle zjawia się Anakin wraz z Ki-Adi-Mundim. Po pokonaniu łowców nagród Anakin może porozmawiać z mistrzem którego tak dawno nie widział. Akcja kończy się na statku kosmicznym na którym Jedi żegnają Alphę który wyrusza na Kamino.

Zawartość

[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Wydania kolekcjonerskie

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Ziemi niczyjej.

Recenzje


Republic
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!