Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Zmodyfikowana korweta koreliańska

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
MCRV.png
Zmodyfikowana korweta koreliańska
Podstawowe dane
Producent: Corellian Engineering Corporation
Rodzaj: Korweta
Specyfikacja techniczna
Długość: 153 m
Silniki:
Prędkość w kosmosie: 60 MGLT
Uzbrojenie:
Różne
Załoga: 60 - 150 (zależnie od konfiguracji)Zmodyfikowana korweta koreliańska (znana również pod skrótową nazwą M/CRV) to znacząco przebudowana wersja słynnej korwety typu CR90. Była ona produkowana seryjnie przez Corellian Engineering Corporation.

Charakterystyka

M/CRV - widok z tyłu.

M/CRV znacząco różniła się od standardowej korwety koreliańskiej CR90 - zarówno pod względem wyglądu, jak i osprzętu, większości parametrów i uzbrojenia. Taka sama pozostała jedynie prędkość podświetlna i zwrotność.

Głównym powodem stworzenia nowej, ulepszonej wersji CR90 było to, że klasycznemu produktowi brakowało dostatecznie silnych i skutecznych systemów uzbrojenia. W tym celu w nowej korwecie zainstalowano sześć podwójnych działek laserowych, które doskonale sprawdzały się w starciach z myśliwcami. Były one w stanie pokryć ogniem niemalże całą przestrzeń wokół korwety. Jedynym miejscem, do którego nie miały dostępu, był region tuż za silnikami, gdzie i tak nikt nie mógłby atakować, bo byłby spalony przez wydobywające się z dysz gazy. Dodatkowo jednak, na wszelki wypadek, M/CRV zostały wyposażone również w wyrzutnię {{L|Pocisk rakietowy|rakiet} mieszczącą 10 pocisków i umieszczoną pod kadłubem.

Co do elementów obronnych zaś, zmodyfikowana korweta została wyposażona w identyczne generatory osłon, co oryginalna CR90, lecz kadłub został znacznie wzmocniony. Osiągnięto to, dzięki uproszczonemu kształtowi całego statku, który dzięki temu stał się trwalszy i bardziej odporny na trafienia.

Zmienione zostały również silniki. Nadal było ich 11, lecz nie były one identycznej mocy, jak w oryginale, tylko było osiem silników głównych i trzy pomocnicze.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!