Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Ślepy Duncan

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Duncan.jpg
"Ślepy" Duncan
Data i miejsce śmierci: 3956 BBY, Taris
Miejsce pochodzenia: Taris
Rasa: Ludzie
Kolor włosów: Siwe
Kolor oczu: Szare
"Ślepy" Duncan był człowiekiem, żyjącym na planecie Taris w czasie wojny domowej Jedi. Trudnił się pojedynkowaniem na arenie jako gladiator.

Biografia

Duncan mimo sędziwego wieku walczył na arenie pojedynkowej, która mieściła się w górnomiejskiej kantynie. Zajmował ostatnie miejsce w tabeli zawodników biorących udział w pojedynkach.


Uwaga: Poniższa wersja historii jest jednym z możliwych wariantów wydarzeń z gry Knights of the Old Republic. Inne warianty znajdziesz w sekcji Alternatywy niniejszego artykułu.


W 3956 BBY z powodu zniszczenia na orbicie krążownika Endar Spire, na planetę trafiło kilku republikańskich żołnierzy, którzy zdążyli ewakuować się ze statku. Wśród ocalałych był między innymi Carth Onasi i cierpiący wówczas na amnezję Revan. Przeczesując górne poziomy miasta, trafili oni do kantyny, gdzie trwała transmisja z walki na arenie pojedynkowej. Revan postanowił wziąć udział w walkach dla zarobienia kredytów, pomocnych dla przeżycia na nieznanej planecie. Zgłosił się do Hutta Ajuura, który nadzorował pojedynki. Pierwszym przeciwnikiem Revana był właśnie Duncan, którego przezywano "Ślepym" z powodu sędziwego wieku i niezdarności. Były Lord Sithów wygrał pojedynek, na co Duncan nie zareagował z początku zbyt optymistycznie. Po pokonaniu przez Revana wszystkich zawodników i sięgnięciu po tytuł mistrza, Duncan ucieszył się, gdyż był pierwszym, z którym były Jedi wygrał.


Tu kończy się fragment historii zależny od wyborów gracza.


Nieznane są dalsze losy Duncana i nie wiadomo, czy przeżył bombardowanie planety przez flotę Sithów z rozkazu Dartha Malaka.

Alternatywy

Gracz przechodzący grę Knights of the Old Republic może w ogóle nie brać udziału w walkach, co nie przeszkadza w rozmowie z zawodnikami.

Ciekawostki

Istnieje wycięty materiał nadal dostępny w kodzie gry, który umożliwia graczowi ponowne spotkanie z Duncanem na planecie Manaan. Wówczas opowiada on, jak uciekł z Taris z ewakuowanym odziałem Sithów i że aktualnie stara się zostać najemnikiem, na co nie pozwala mu mierna reputacja, jaką zdobył na Taris. Materiał ów zapewne nie został dołączony do gry, z racji małego prawdopodobieństwa takiego obrotu sprawy.[1]

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!