Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Ashaar Khorda

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Wersja Kwazi93 (dyskusja | edycje) z dnia 00:33, 21 sty 2016

(różn.) ←Starsza wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ashaar Khorda

Ashaar Khorda był generałem z planety Annoo, gdzie dowodził rebelią. W 27 BBY zamierzał zniszczyć Coruscant za pomocą artefaktu z Seylotty.

Biografia

Jako generał dowodzący rebelią radykałów na Annoo zamierzał obalić legalny rząd. Zapobiegła temu interwencja Republiki. Uciekł z planety zanim zdołano postawić go przed trybunał, był oskarżany o zbrodnie wojenne.

W 27 BBY zdobył idola z Seylotty, który mógł spowodować tak duże zakłócenia Mocy, że mogły one zniszczyć całą planetę, lecz na krótko go stracił. Nakazał swojemu najbliższemu zwolennikowi Fernoodzie, aby wynajął łowcę nagród Jango Fetta, żeby odnalazł figurkę. Fernooda wynajął również w tym samym celu Zam Wesell.

Po odzyskaniu artefaktu zamierzał użyć go w celu zniszczenia Coruscant. Wraz ze swoimi stronnikami, udał się do przekaźnika energetycznego w centrum planety, aby umieścić tam idola. Natrafili tam na Wesell i Fetta, oraz Mistrza Jedi Yaraela Poofa. Nakazał swoimi towarzyszom atakować, on tymczasem umieścił figurkę w celu zniszczenia stolicy Republiki, lecz Jedi wyciągnął ją. Khorda zadał mu cios nożem w brzuch. Tuż po tym został zabity przez Jango Fetta strzałami z blastera.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!