Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Bail Antilles (Sojusz Galaktyczny)

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Wersja Kwazi93 (dyskusja | edycje) z dnia 21:43, 26 sty 2017

(różn.) ←Starsza wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ten artykuł dotyczy Baila Antillesa żyjącego w Erze Dziedzictwa. Zobacz też: senatora Republiki o tym samym imieniu i nazwisku.
Bail Antilles SG.jpg
Bail Antilles
Rasa: Człowiek
Przynależność: Sojusz Galaktyczny
Bail Antilles był członkiem Sojuszu Galaktycznego w czasach wojny sithiańsko-imperialnej. W roku 130 ABY należał do Triumwiratu - organu przewodniego Sojuszu Galaktycznego - wraz z Gialem Gahanem i Nu Toreeną.

W 130 ABY Sojusz Galaktyczny dowiedział się, że Imperator Roan Fel ma zamiar spotkać się na Caamasie z przedstawicielami Imperium Chissów i Konsorcjum Hapes w celu przedyskutowania ewentualnego sojuszu sił. Kontradmirał Piers Petan wysunął propozycję ataku w celu pojmania lub zabicia Fela. Plan został na wstępie odrzucony przez Gahana, Staziego i Kola Skywalkera, ale Nu Toreena poparła Petana, wspólnie z nim przekonując Baila Antillesa (czyli trzecią osobę z Triumwiratu o decydującym głosie) do wdrożenia planu.

Ostatecznie wiadomość o spotkaniu Fela z potencjalnymi sojusznikami okazała się pułapką. Siły Obronne Sojuszu Galaktycznego wpadły w zasadzkę podczas bitwy o Caamas, którą przegrały. Imperium Fela zwyciężyło, zajmując później Coruscant.

Ciekawostki

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!