Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Biblioteka Ossus:Propozycje do polecanego artykułu

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Ta strona służy do przedstawiania stron jako kandydatur do umieszczenia na stronie Polecane artykuły.

Polecany artykuł to swego rodzaju gratyfikacja i podziękowanie dla najlepszych Archiwistów, którzy wkładają najwięcej serca w powstanie zasobów Biblioteki Ossus.

Kryteria, jakie musi spełnić polecany artykuł

Polecany artykuł jest swego rodzaju wizytówką Encyklopedii, ponieważ jest tym, na który goście zaglądają najczęściej. Polecany artykuł musi spełniać kilka podstawowych kryteriów:

 1. Musi być dobrze napisany i zawierać komplet informacji,
 2. Musi być napisany zgodnie ze wszystkimi zasadami jakie obowiązują w Ossusie,
 3. Musi zawierać pełną listę źródeł,
 4. Musi być ładnie sformatowany i mieć przejrzysty wygląd z podziałem treści,
 5. Nie może być obiektem żadnych wojen edycyjnych,
 6. Nie może zawierać żadnych szablonów zachęcających do nanoszenia poprawek,
 7. Nie może posiadać nadmiaru czerwonych (pustych) linków,
 8. Wszystkie grafiki w artykule, muszą posiadać szablon z kompletem informacji.

Instrukcja obsługi

Dla zgłaszających

Jeśli chcesz zgłosić jakiś artykuł, skopiuj poniższy kod i umieść go na dole strony w sekcji Nominacje, klikając przycisk edytuj po prawej stronie i dodając kod na samym dole listy. Pod tytułem artykułu napisz krótkie uzasadnienie, dlaczego wybrałeś ten artykuł do nominacji. Można zgłosić więcej niż jedno hasło.

Dla głosujących

Jeśli chcesz zagłosować, dodaj "#--~~~~" do Za lub Przeciw wraz z krótkim uzasadnieniem wyboru. W przypadku dłuższego uzasadnienia napisz je w Dyskusji. Możesz oddać tylko jeden głos za i jeden przeciw. Pamiętaj, że głosy przeciw znoszą głosy za, więc artykuł mający 5 "za" i 4 "przeciw" przegra z artykułem mającym 2 "za" i 0 "przeciw".

Nominacje

Mirta Gev

Za:

Przeciw:

Dyskusja:

Artykuł jest świetny merytorycznie, natomiast moim zdaniem należy poprawić styl - nagłówki są raz w formach bezosobowych ("Spotkanie na Taris"), raz w osobowych ("Na farmę przybywa Jaina Solo"). Formy osobowe są mało "naukowe". Poza tym przydałoby się rozbudować wstępniak. signjedi.png Shaak Ti Dyskusja  17:44, 5 cze 2012 (CEST)
Jakiś czas temu przeczytałem tą biografię i ogólnie są wszystkie niezbędne informacje, aczkolwiek to można odpuścić bo jest OK. Zagłosuję za w momencie spełnienia tych punktów 1. poszerzony infobox 2. Zrobienie opisu jej osobowośći na końcu (to co jest to nie to i więcej jej o stylu ubierania się czy wyposażenia) no i 3. Poprawić zdjęcia ponieważ ich rozmiar sprawia paskudne wrażenie jakby o były jakieś avatary na forum a nie duże zdjęcia encyklopedyczne. Można np. przekombinować nazwy artykuł by lepiej się komponowały ze zdjęciami po poszerzeniu. Bo to tylko styl razi w tym poniekąd dobrym artykule - nalegam:) Piett 14:36, 9 lip 2012 (CEST)

Pojedynek na Tythonie

Za:

 1. --Piett 21:04, 19 lip 2012 (CEST)
 2. -- signjedi.png Windy Dyskusja  18:55, 28 sie 2012 (CEST)
 3. --Adakus 19:25, 28 sie 2012 (CEST)
 4. --signjedi.png Theed Dyskusja  18:17, 3 wrz 2012 (CEST)

Przeciw:

Dyskusja: Ostatnio same postacie, więc dla odmiany... pojedynek ;).--Adakus 19:25, 28 sie 2012 (CEST)

Saes Rrogon

Za:

 1. --signstraznik.png Carth Dyskusja  13:53, 28 sie 2012 (CEST)
 2. --signstraznik.png Kasa Dyskusja  18:06, 28 sie 2012 (CEST)

Przeciw:

Dyskusja:

Bitwa o Honoghr

Za:

 1. --Arapalski 19:48, 4 wrz 2012 (CEST)

Przeciw:

Dyskusja:

Zdecydowanie solidne hasło będące efektem dobrego uzupełniania się dwóch użytkowników przy jego pisaniu. Wedle dostępnych źródeł opis starcia wydaje się być pełny i przy tym wyczerpująco opisany. Piett 21:41, 15 sie 2012 (CEST)

Bitwa o Maridun (0 ABY)

Za:

Przeciw:

Dyskusja:

Bentilais san Sk'ar

Za:

Przeciw:

Dyskusja:

Co by nie mówić o całej irytującej archaiczności Marveli to jednak trudno nie poczuć podziwu że ktoś zechciał przybliżyć coś takiego. Tym bardziej że wymagało to połączenia archaicznego źródła z późniejszymi które historię tej postaci "prostowały". Można powiedzieć że to kolejny po Kaleeshanach i Grievousie dobry artykuł z tej kategorii. Mnie się podoba i pozostaje mieć tylko nadzieję że to faktycznie pełny zbiór informacji:). Piett 22:23, 19 sie 2012 (CEST)

Bitwa o Brentaal IV (22 BBY)

Za:

Przeciw:

Dyskusja:

Argumenty praktycznie te same co przy Honoghr - dokładny opis starcia utworzony na podstawie źródeł zarówno wydanych w Polsce jak i tych trudniej dostępnych.Piett 19:26, 23 sie 2012 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!