Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Bitwa o Mayvitch 7

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
BitwaoMayvitch7.jpg
Bitwa o Mayvitch 7
Konflikt Powstanie Yinchorrich
Data 33 BBY
Miejsce Mayvitch 7
Wynik Zwycięstwo Yinchorrich
Strony
Yinchorri Immaliańscy koloniści
Dowódcy
Siły
  • Statki wojenne Yinchorrich
  • myśliwce Yinchorrich
  • Załoga posterunku
  • Immaliańskie myśliwce
Straty
Małe Prawdopodobnie wszyscy koloniściBitwa o Mayvith 7 to jedno z pierwszych starć podczas powstania Yinchorrich. Bitwa została stoczona pomiędzy Immaliańskimi kolonistami a siłami Yinchorrich w 33 BBY.

Wydarzenia

Wstęp

Yinchorri zgodnie ze swoją filozofią jeżeli są na tyle silni by coś zabrać i utrzymać mają do tego prawo. Darth Sidious wykorzystał tą rasę aby spowodować konflikt zbrojny, w którym wezmą udział Jedi. Jego priorytetem było jak największe osłabienie zakonu przed wojnami klonów.

Bitwa

Yinchorri zaatakowali kompletnie zaskoczonych Immalian w nocy. Mieli dużą przewagę wynikającą z zaskoczenia i posiadania statków wojennych. Starcie nie trwało długo. Yinchorri od razu zaczęli bombardować myśliwce wroga, jednakże kilka maszyn zdołało włączyć się do walki. Opór Immalian został szybko złanany. Jednemu z obrońców udało się skontaktować z Radą Jedi i przekazać informacje o sytuacji. Chwilę później został zastrzelony.

Znaczenie

Dzięki relacji jedne z żołnierzy Rada Jedi dowiedziała się o działaniach Yinchorrich. Na wyraźną prośbę kanclerza Valoruma, Mace Windu wysłał pierwszą misję na Yinchorr.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!