Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


CC-8826

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Neyo.jpg
CC-8826 "Neyo"
Data i miejsce narodzin: 32 BBY
Miejsce pochodzenia: Kamino
Rasa: Człowiek-klon
Wzrost: 183 cm
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Brązowe
Przynależność:
Neyo był komandorem klonów o numerze CC-8826, który służył w Wielkiej Armii Republiki. Dowodził 91 Korpusem Zwiadowczym i był jednym z dwóch żołnierzy-klonów, którzy dokonali egzekucji mistrzyni Jedi Stass Allie.

Biografia

Szablon:Leg

Podczas jednego z takich patroli, komandor Neyo otrzymał wydany przez Najwyższego Kanclerza Palpatine’a Rozkaz 66. Neyo, wraz ze swoim podwładnym, CT-3423, bez wahania zestrzelił ścigacz towarzyszącej im podczas misji mistrzyni Jedi Stass Allie.

Dalsze losy komandora Neyo pozostają nieznane.

Ciekawostki

  • Cyfrowy model komandora Neyo miał się pierwotnie pojawić na Kashyyyk, jako dowódca republikańskiego Juggernauta, który w czasie Rozkazu 66 miał otworzyć ogień do centrum dowodzenia znajdującego się w drzewach, nad polem bitwy. Scena ta została jednak wycięta, a model trafił na Saleucami zamiast nienazwanego żołnierza-klona na ścigaczu BARC. Na Saleucami miał się za to pojawić komandor Faie, który ostatecznie do filmu nie trafił, chociaż był obecny w komiksach z serii Republic.
  • Komandor Neyo był przyjacielem komandora Bacary.

Źródła

Kanon

Legends

TORlogo.jpg
Pierwotna wersja tego artykułu pochodzi z zasobów The Outer Rim. Artykuł został umieszczony za wiedzą i zgodą redaktorów.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!