Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Czystka: Sekundy do śmierci

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Wersja Totus (dyskusja | edycje) z dnia 21:22, 10 maj 2018

(różn.) ←Starsza wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Purge Seconds to Die.jpg
Czystka: Sekundy do śmierci
Scenariusz John Ostrander
Rysunki Jim Hall
Kolory Ronda Pattison
Tusz
Tytuł oryginalny Purge: Seconds to Die
Wydanie polskie Egmont (w Star Wars Komiks 8/2010)
17 sierpnia 2010
Wydanie USA Dark Horse Comics
11 listopada 2009
Oprawa Miękka
Okładka Travis Charest
Tłumaczenie Jarosław Grzędowicz
Liczba stron 40
Cena
Czas akcji 19 BBY


Czystka: Sekundy do śmierci (Purge: Seconds to Die) to komiks będący sequelem dla historii przedstawionej w komiksie Czystka. W USA został wydany przez Dark Horse 11 listopada 2009, w Polsce został wydany przez Egmont w dwudziestym czwartym numerze magazynu Star Wars Komiks (17 sierpnia 2010).

Trzecia część serii - Ukryte ostrze - została wydana 7 kwietnia 2010 w USA.

Nota wydawnicza

Wydanie polskie
Po rozkazie 66 nastąpiła czystka Jedi, której przewodzi mroczny i przerażający Lord Sithów Darth Vader. Większość ocalałych Jedi ukrywa się aby przeżyć - ale nie wszyscy. Sha Koon, siostrzenica cenionego Plo Koona ledwie uciekła podczas ataku na świątynię Jedi i zadaje sobie wiele pytań na temat ciemnej strony. Sha Koon nie będzie się ukrywać lecz znajdzie inny sposób aby nadal pozostać Jedi – taki, który umieści ja bezpośrednio na drodze Dartha Vadera i Imperatora!(Egmont Polska, 2010)

Streszczenie

Prawie cały komiks to wspomnienia umierającej Sha Koon. Na początku wspomnienia się mieszają lecz po chwili wszystko się układa. Jedi wspomina moment, w którym Plo Koon zabiera Sha z Dorina - rodzinnej planety Kel Dorów. Potem przypomina jej się szkolenie Jedi i wojna nadprzestrzenna Starka. Następnie wspomina szkolenie padawana Baylisa Archana i jego śmierć na planecie Giju. Później niespodziewanie przypomina jej się walka z Darthem Vaderem. Potem wspomina rozmowę z wujem, w czasie której dostaje zadanie znalezienia Sitha kierującego Senatem. Następnie jest wspomnienie poszukiwań w archiwum i oferta pomocy od Jocasty Nu, którą Sha Koon przyjmuje. Później przypomina jej się wizja umierającego wuja na Cato Neimoidii. Po chwili ucieka z archiwum i widzi klony wykonujące Rozkaz 66. Sha Koon ucieka i widzi Anakina Skywalkera zabijającego Jocastę Nu. Sha Koon uświadamia sobie kim stał się Skywalker. Potem chowa się w podziemiach świątyni i rozmawia z Imperatorem prosząc by przyjął ją na uczennicę. Palpatine mówi, że wyśle swego nowego ucznia by sprawdzić kto jest potężniejszy. Po jakimś czasie w podziemiach pojawia się Darth Vader. Atakują go cthony kontrolowane Mocą przez Sha Koon. Po chwili na Vadera spada siatka energetyczna i uszkadza mu systemy oddychania. Wtedy Sha Koon wychodzi z ukrycia i zaczyna się walka. Vader zdobywa stopniowo przewagę i zabija Sha Koon. Jedi czuje, że zawiodła lecz tuż przed śmiercią przychodzi do niej wizja obalenia Imperium. Kel Dorianka umiera w spokoju. Następnego dnia na Coruscant Vader rozmawia z Imperatorem o śmierci Sha Koon. Palpatine'a niepokoi to, że Jedi odeszła w pokoju, lecz uważa iż Sithowie już na zawsze będą rządzić galaktyką.

Zawartość

Ilustracja z okładki.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Modele droidów

Wydarzenia

Miejsca

Organizacje i tytuły

Rasy rozumne

Pojazdy i statki

Broń i technologia

Różne

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
ilustracji z Czystki: Sekundy do śmierci.
Czystka
[Pokaż/Ukryj]
Czystka - Sekundy do śmierci - Ukryte ostrze
Pięść tyrana: 1 - 2

Wydanie zbiorcze: Czystka


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!