Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Daeshara'cor

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Wersja Kwazi93 (dyskusja | edycje) z dnia 13:50, 10 mar 2016

(różn.) ←Starsza wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Daeshara'cor.jpg
Daeshara'cor
Data i miejsce śmierci: 25 ABY
Miejsce pochodzenia: Ryloth
Rasa: Twi'lekanka
Kolor oczu: Czarne
Przynależność:
Daeshara'cor była rycerzem Jedi Nowego Zakonu. Ta zielonoskóra Twi'lekanka była pierwszą w odrodzonym Zakonie Jedi przedstawicielką swej rasy.

Biografia

Kiedy matka Daeshary została uwięziona na Ryloth, młoda Twi’lekanka spędzała swój czas włócząc się po portach kosmicznych. To w tym okresie dziewczyna nauczyła się żyć niezauważona przez nikogo i znikać w tłumie.

Nawet gdy trafiła do Praxeum Jedi na Yavinie 4 nie mogła zapomnieć straty matki, jednak odnalazła tam spokój. Szkolenie Daeshary nie było łatwe, ale dziewczyna była obdarzona silną wolą i dzięki temu udawało jej się pokonać trudności, które stawały na jej drodze. Doskonaląc swoje zdolności Jedi Daeshara zainteresowała się niebieskoskórym twi’lekańskim rodzeństwem, siostrami Alemą i Numą Rar.

Wojna z Yuuzhan Vongami

Strata matki ciągle prześladowała Daesharę'cor i ostatecznie sprowadziła ją na złą ścieżkę. Kiedy rozpoczęła się wojna z Yuuzhan Vongami Daeshara dowiedziała się, że Yuuzhanie niewolą mieszkańców galaktyki i zamieniają ich w swych bezwolnych niewolników. Wiadomości te rozwścieczyły Twi’lekankę, gdyż przypomniały jej o matce.

Jednym z zadań Daeshary było sprawdzenie czy przetrwały jakieś informacje z Laboratorium Otchłani, gdzie Imperium produkowało swoje tajne bronie. Zadanie to natchnęło Daesharę do poszukiwania tychże broni, w celu użycia ich przeciwko Yuuzhanom. Korzystając ze zdobytych w dzieciństwie talentów, Daeshara dotarła na Vortex jako pasażer na gapę, chcąc w ten sposób zmylić poszukujących jej Jedi. Następnie udała się na Garos 4, by przeszukać archiwa Uniwersytetu Garosa.

Wyczuwając jej uczucia przez Moc Luke Skywalker postanowił jej pomóc w wyrwaniu się ze szponów obłędu i razem z Marą Jade, Mirax i Anakinem udał się na Garos. Dziewczynę odnaleźli Anakin i Chalco i wpadli w jej pułapkę. Szczęśliwie Anakinowi udało się poskromić Twi'lekankę i z pomocą wuja przekonać ją, iż źle postępuje.

Anakin i Daeshara walczyli wspólnie przeciwko Yuuzhanom na Ithor. Dziewczyna została ugryziona przez amphistaffa i zatruta jego jadem. Niestety zmarła, a Anakin czuł się winny jej śmierci.

Źródła

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Daeshary'cor.
Buttonpotls3.jpeg
Pierwotna wersja tego artykułu pochodzi z zasobów Akademii Power of the Light Side. Artykuł umieszczony za wiedzą i zgodą Akademii.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!