Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dark Forces: Jedi Knight

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Wersja Kasa (dyskusja | edycje) z dnia 22:37, 5 lut 2011

(różn.) ←Starsza wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Dfh3.jpg
Dark Forces: Jedi Knight
Autor: William C. Dietz
Tytuł oryginalny: Dark Forces: Jedi Knight
Wydanie polskie: brak
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics, Boulevard 14 października 1998
Autor okładki: Dave Dorman
Tłumaczenie: brak
ISBN: 0-399-14452-8
Liczba stron: 126
Czas akcji: 5 ABY

Dark Forces: Jedi Knight to trzeci i ostatni tom trylogii Dark Forces autorstwa Williama C. Dietza. Po raz pierwszy została wydana 14 października 1998. Nigdy nie doczekała się polskiego wydania. Zarówno wydania w twardej jak i w miękkiej okładce zawierają dwadzieścia pięć kolorowych ilustracji autorstwa Dave'a Dormana.

Wydania

Opis książki

Wydanie w twardej okładce

Tył okładki

Kyle Katarn, agent Rebelii i od niedawna Jedi, właśnie powrócił ze swej tajnej misji mającej na celu zdobycie lokalizacji Doliny Jedi. Ale ma świadomość, że zły Jerec, Mroczny Jedi marzący o tronie Imperium, również wie, gdzie ona się znajduje. Po powrocie na łono Sojuszu, wsparty pomocą samego Luke'a Skywalkera, Kyle decyduje się odnaleźć Dolinę i zapobiec nadchodzącej imperialnej inwazji — i, nareszcie, wypełnić swoje przeznaczenie jako Jedi.

Bazująca na popularnych grach komputerowych Star Wars: DARK FORCES i Star Wars: JEDI KNIGHT powieść Jedi Knight stanowi trzecią część trylogii napisanej przez uznanego autora Williama C. Dietza (Steelheart) i zilustrowanej przez wielokrotnie nagradzanego twórcę okładek Gwiezdnych wojen Dave'a Dormana.

Wnętrze okładki

Mroczny Jedi Jerec kontynuuje poszukiwania legendarnej Doliny Jedi i wysyła swoich popleczników na odległą planetę, na której się ona kryje. Ale położenie Doliny zna także Kyle Katarn, który właśnie powrócił wraz z Jan Ors i Lukiem Skywalkerem z ich tajnej misji. Kyle proponuje, żeby on i Jan wślizgnęli się na planetę i powstrzymali Imperium na własną rękę, co stanie się jego najniebezpieczniejszym i najważniejszym zadaniem.

Ta zupełnie nowa trylogia przygodowa odsłania kulisy, i dodaje do nich nowe elementy, gier komputerowych firmy LucasArts DARK FORCES i JEDI KNIGHT. Jedi Knight zamyka trylogię rozpoczętą książką Soldier for the Empire i kontynuowaną w Rebel Agent.

Wydanie w miękkiej okładce

Dostępna teraz w miękkiej okładce, ta ilustrowana powieść zawierająca dwadzieścia pięć kolorowych rysunków zamyka szeroką trylogię bazującą na bohaterach i wydarzeniach wprowadzonych w grach komputerowych z serii Dark Forces. Jedi Knight opowiada o przygodach agenta Rebelii Kyle'a Katarna, kiedy usiłuje uchronić legendarną Dolinę Jedi przed wpadnięciem w ręce Imperium Jereca, Mrocznego Jedi, który planuje wykorzystać niewyobrażalną potęgę Doliny dla własnych celów.

Kyle Katarn, agent Rebelii i nowy Jedi, odkrył położenie legendarnej Doliny Jedi. Ale Jerec, Mroczny Jedi, usiłujący obalić władcę Imperium, nakazuje inwazję na świat, na którym znajduje się Dolina.

Dzięki pomocy Luke'a Skywalkera, Kyle zgłasza się na ochotnika do jego najniebezpieczniejszej i najważniejszej misji - wślizgnięcia się na planetę i powstrzymania Imperium zanim znajdzie ono Dolinę.

Misja ta to dla Kyle'a okazja - nareszcie - by wypełnił swe przeznaczenie jako Jedi.

Ciekawostki

  • Tytuł w wolnym tłumaczeniu znaczy Ciemne Moce: Rycerz Jedi.


Dark Forces
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!