Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Denal

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Szablon:InfoTCW

Denal.jpg
Denal
Data i miejsce narodzin: 32 BBY, Kamino[1]
Data i miejsce śmierci: Pomiędzy 22 a 19 BBY
Miejsce pochodzenia: Kamino[1]
Rasa: Człowiek-klon[1]
Wzrost: 183 cm [1]
Przynależność:
</div>
Denal to żołnierz-klon służący w 501 Legionie, Wielkiej Armii Republiki podczas wojen klonów. Posiadał stopień sierżanta.

Biografia

Młodość

Denal jak każdy z milionów klonów mandaloriańskiego łowcy nagród Jango Fetta urodził się w 32 BBY na Kamino. Został wyhodowany dla Wielkiej Armii Republiki, po odpowiednim wyszkoleniu dołączył do niej w stopniu szeregowca. Później awansował na sierżanta.

Misja na stacji Skytop

"Jeśli trzeba to pomogę, sir."
— Denal do Ahsoki Tano, gdy R3-S6 'starał się otworzyć' drzwi do sali z reaktorem.[2]

W nieokreślonym okresie wojny, Denal wraz z kapitanem Rexem, Anakinem Skywalkerem, Ahsoką Tano, R3-S6 i trójką klonów udał się na Ruusan 2, aby zniszczyć stację nasłuchową SeparatystówSkytop.

Po wylądowaniu na powierzchni placówki dostał rozkaz od Skywalkera, by wraz z Rexem, klonami, Ahsoką i Grubym, podłożyć materiały wybuchowe pod reaktory stacji, podczas gdy Anakin będzie szukał porwanego R2-D2.

Denal, kapitan Rex i Ahsoka na stacji Skytop, przed atakiem Grievousa.
Po trwających jakiś czas poszukiwaniach drużyna dotarła do drzwi sali reaktorów. Chroniło je jednak pole ochronne, które aktywowano w skutek włączenia alarmu. Wtedy Ahsoka rozkazała R3 by zlikwidował dla nich tę przeszkodę. Denal zaproponował, że rozprawi się z drzwiami szybciej niż robot lecz Tano zapewniła go, że droid sobie poradzi.

Złotko, który był w rzeczywistości szpiegiem Separatystów, zamknął kolejne drzwi prowadzące do reaktorów. Wtedy Denal usłyszał zbliżające się droidy bojowe. Rozpoczęła się walka. Żołnierze po krótkiej wymianie ognia pokonali roboty lecz wtedy zaatakował ich generał Grievous. Cyborg szybkimi ciosami zabił trójkę klonów. Od śmierci Denala i Rexa uratowała Ahsoka, która odciągnęła wrogiego generała.

Gdy niebezpieczeństwo minęło, Rex skontaktował się z Ahsoką czy mają kontynuować misję. Młoda Jedi rozkazała by doprowadzili do zniszczenia stacji.

Po podłożeniu ładunków Denal i kapitan Rex udali się do umówionego hangaru, by móc odlecieć ze skazanej na zagładę stacji. Wtedy też R3-S6 ujawnił swoją prawdziwą tożsamość. Robot zablokował wylot z hangaru i drzwi wejściowe, po czym aktywował droidy-sępy.

Chwilę potem przybyły droidy bojowe typu B2. Gdy pojawiła się Ahsoka, wspólnymi siłami zdołąli zniszczyć wrogie roboty. Wtedy też wysadzili stację. Spiesząc się zabrali R2-D2 i opuścili skazaną na zagładę placówkę Separatystów na pokładzie Zmierzchu.[2]

Bitwa o Devaron

Ten fragment artykułu wymaga poszerzenia o: Info z Cargo of Doom i Children of the Force.

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!