Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dol Grenn

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Wersja Totus (dyskusja | edycje) z dnia 19:00, 11 cze 2016

(różn.) ←Starsza wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Grenn.jpg
Dol Grenn
Miejsce pochodzenia: Telos IV
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Brązowe
Przynależność:
Dol Grenn był porucznikiem rasy ludzkiej dowodzącym Siłami Bezpieczeństwa planety Telos IV około roku 3951 BBY. Był bliski przyjaciel Cartha Onasiego.

Biografia

Spotkanie z Wygnaną Jedi

Porucznik Grenn, Siły Bezpieczeństwa Telos. Jestem zmuszony aresztować was w związku ze zniszczeniem Kolonii Górniczej Peragus.[1]
- Dol Grenn do Wygnanej Jedi

Kiedy na Telos IV przybył frachtowiec Ebon Hawk, Grenn stwierdził, że jego załoga może być bezpośrednio odpowiedzialna za niedawną eksplozję w systemie Peragus, którego lokalna kopalnia zajmowała się dostarczaniem Stacji Cytadela, bazy rekultywacyjnej powierzchni planety, paliwa niezbędnego do utrzymania się na orbicie.

Wśród pasażerów statku znajdowała się niejaka Meetra Surik. Grenn umieścił ją i innych w areszcie. Pewnego dnia oficer ochrony Batu Rem został porwany i zastąpiony przez sobowtóra na usługach Kantoru. Spróbował on pozbyć się więźniów, jednak nie udało mu się to. Później Grenn zmuszony został, z braku dowodów, uwolnić ich. Nie mogli oni jednak opuścić Telos, gdyż ktoś ukradł ich statek.

Meetra zdecydowała się w paru sprawach pomóc porucznikowi, m.in. w rozbiciu przemytniczej siatki kierowanej przez Samhana Dobo. Kiedy w końcu odzyskała swój statek, namówiła Hutta Voggę, by zaczął sprzedawać Cytadeli paliwo.

Bitwa o Telos IV

Siły Sithów wydają się nie mieć końca, ale nie tracimy nadziei. Niewykluczone, że ktoś przyśle nam posiłki.[2]
- Dol Grenn do Wygnanej Jedi

Jakiś czas później na Telos najechała armada Sithów pod wodzą Dartha Nihilusa. Grennowi i jego ludziom nie udałoby się obronić Stacji, gdyby nie pomoc ze strony Milicji Khoondy i żołnierzy królowej Talii z Onderonu, a także samej Wygnanej. Po zakończeniu walk naziemnych, udała się wraz z grupą Mandalorian na statek dowodzenia i wysadziła go.

Po powrocie Grenn poinformował dziewczynę, że nowo przybyły admirał Carth Onasi pragnie się z nią spotkać i porozmawiać na temat ich wspólnego znajomego - Revana.

Ciekawostki

  • Dol przypomina angielskie słowo doll (lalka).
  • Grenn przypomina angielskie słowo green (zielony).
  • Jego nazwisko to prawdopodobnie nawiązanie do sithańskiego komandora Granna stacjonującego na Manaanie w pierwszej części serii.

Przypisy

  1. I'm Lieutenant Grenn, Telos Security Force. I'm under orders to take you into custody in regards to the destruction of the Peragus Mining Facility. - Knights of the Old Republic II: The Sith Lords
  2. The Sith numbers seem limitless, but we haven't lost all hope. We've received reports that we might be receiving some assistance. - Knights of the Old Republic II: The Sith Lords

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!