Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!

zamów prenumeratę z kodem R2D2OSSUS

Dyskusja Archiwisty:Aved: Różnice pomiędzy wersjami

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
(Nowa sekcja:)
 
(Nie pokazano 38 wersji utworzonych przez 8 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
{{powitanie|Aved|Bastion_3557}}
+
To jest obecna strona dyskusji. Archiwum wiadomości do 8 maja [[2009]] (Dzień Zwycięstwa i premiera nowego ''Star Treka'' :)) znajduje się [[Dyskusja Archiwisty:{{PAGENAME}}/Archiwum 1|tu]].
  
Cześć,
+
== Strona główna ==
Aved, w zwyczaju Ossusa słowa linkuje się tylko raz w tekście, czyli jak raz już się pojawił link np. do [[Moc]]y to w innym miejscu już się go nie dodaje. Linkowanie słowa [[Palpatine]] w haśle Palpatine też mija się z celem, bo to odnosi do tego samego artykułu.
+
Widziałem Twój głos w dyskusji o stronie głównej. Wstrzymaj się proszę z edytowaniem jakichkolwiek szablonów stanowiących jej część, ponieważ po przenosinach Biblioteki Ossus na nowy serwer, nastąpi jej całkowita renowacja. Przeprowadzka już niedługo. {{signstraznik|Sky}} 02:55, 22 wrz 2010 (CEST)
  
Pozdrawiam,
+
== Zalecenia ==
--[[Archiwista:Morthal|Morthal]] 17:43, 14 maj 2007 (CEST)
+
  
Dodatkowo przypominam, iż istnieje funkcja podglądu celem sprawdzenia wprowadzonych zmian. Każda nawet najdrobniejsza zmiana powoduje niepotrzebne zaśmiecanie bazy danych.  {{signstraznik|DantE}} 20:33, 14 maj 2007 (CEST)
+
Hej, mam parę drobnych uwag co do Twoich ostatnich edycji. Przede wszystkim staraj się, aby wstawiać infoboxy w czytelnej formie - nie usuwać spacji przy znakach "=", a kreski "|" umieszczać po lewej stronie. Do tego jeżeli wstawiasz interwiki, pamiętaj o zastępowaniu "_" spacjami. Przy tytułach zaś kursywą zapisuje się tylko tytuł właściwy (bez tych dopisków w nawiasach). Na koniec rada - jeżeli już kopiujesz coś z anglojęzycznej strony, np. spis bohaterów, przynajmniej tłumacz to, co trzeba na polski ("Tam (female)" - to nie Wookieepedia). Pozdrawiam, {{signstraznik|Kasa}} 22:01, 15 cze 2012 (CEST)
 
+
==Zasady edycyjne i gramatyczne==
+
Witaj,
+
* Nazwy bitew piszemy małą literą ([[bitwa o Yavin]])
+
* Daty piszemy bez przecinka: 24,500 to w polskiej notacji 24 i pół - a rok należy zapisać jako [[24500 BBY|24500]] (w linkach) lub 24 500]].
+
* Wszystko to jest opisane w [[Biblioteka Ossus: zalecenia edycyjne|zaleceniach edycyjnych]].
+
Pozdrawiam, {{signstraznik|NLoriel}} 13:37, 15 maj 2007 (CEST)
+
 
+
Wszystkich witam,
+
 
+
-Pozwolę sobie zauważyć, że w [[Ilustrowany Przewodnik Po Chronologii Gwieznych Wojen|Ilustrowanym Przewodniku Po Chronologii]] [[Bitwa o Yavin]] jest pisana z dużej litery.
+
 
+
-Zapytałem również polonistę i matematyka, czy liczba pisana z przecinkiem jest poprawna, odpowiedź była twierdząca, a jako że taki zapis jest stosowany często również w źródłach oficjalnych (choćby powyższy przewodnik) taka uwaga jest mocno naciągana.
+
Pozdrawiam, Aved. 13:03, 18 maj 2007 (CEST)
+

Aktualna wersja na dzień 22:01, 15 cze 2012

To jest obecna strona dyskusji. Archiwum wiadomości do 8 maja 2009 (Dzień Zwycięstwa i premiera nowego Star Treka :)) znajduje się tu.

Strona główna

Widziałem Twój głos w dyskusji o stronie głównej. Wstrzymaj się proszę z edytowaniem jakichkolwiek szablonów stanowiących jej część, ponieważ po przenosinach Biblioteki Ossus na nowy serwer, nastąpi jej całkowita renowacja. Przeprowadzka już niedługo. signstraznik.png Sky Dyskusja  02:55, 22 wrz 2010 (CEST)

Zalecenia

Hej, mam parę drobnych uwag co do Twoich ostatnich edycji. Przede wszystkim staraj się, aby wstawiać infoboxy w czytelnej formie - nie usuwać spacji przy znakach "=", a kreski "|" umieszczać po lewej stronie. Do tego jeżeli wstawiasz interwiki, pamiętaj o zastępowaniu "_" spacjami. Przy tytułach zaś kursywą zapisuje się tylko tytuł właściwy (bez tych dopisków w nawiasach). Na koniec rada - jeżeli już kopiujesz coś z anglojęzycznej strony, np. spis bohaterów, przynajmniej tłumacz to, co trzeba na polski ("Tam (female)" - to nie Wookieepedia). Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  22:01, 15 cze 2012 (CEST)


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!