Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!

zamów prenumeratę z kodem R2D2OSSUS

Dyskusja Archiwisty:Aved: Różnice pomiędzy wersjami

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
(podgląd)
(zasady edycyjne i gramatyczne)
Linia 8: Linia 8:
  
 
Dodatkowo przypominam, iż istnieje funkcja podglądu celem sprawdzenia wprowadzonych zmian. Każda nawet najdrobniejsza zmiana powoduje niepotrzebne zaśmiecanie bazy danych.  {{signstraznik|DantE}} 20:33, 14 maj 2007 (CEST)
 
Dodatkowo przypominam, iż istnieje funkcja podglądu celem sprawdzenia wprowadzonych zmian. Każda nawet najdrobniejsza zmiana powoduje niepotrzebne zaśmiecanie bazy danych.  {{signstraznik|DantE}} 20:33, 14 maj 2007 (CEST)
 +
 +
==Zasady edycyjne i gramatyczne==
 +
Witaj,
 +
* Nazwy bitew piszemy małą literą ([[bitwa o Yavin]])
 +
* Daty piszemy bez przecinka: 24,500 to w polskiej notacji 24 i pół - a rok należy zapisać jako [[24500 BBY|24500]] (w linkach) lub [[24500 BBY|24 500]].
 +
* Wszystko to jest opisane w [[Biblioteka Ossus: zalecenia edycyjne|zaleceniach edycyjnych]].
 +
Pozdrawiam, {{signstraznik|NLoriel}} 13:37, 15 maj 2007 (CEST)

Wersja z 13:37, 15 maj 2007

Witaj Aved!

Han Solo.jpg

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Aved

Cześć, Aved, w zwyczaju Ossusa słowa linkuje się tylko raz w tekście, czyli jak raz już się pojawił link np. do Mocy to w innym miejscu już się go nie dodaje. Linkowanie słowa Palpatine w haśle Palpatine też mija się z celem, bo to odnosi do tego samego artykułu.

Pozdrawiam, --Morthal 17:43, 14 maj 2007 (CEST)

Dodatkowo przypominam, iż istnieje funkcja podglądu celem sprawdzenia wprowadzonych zmian. Każda nawet najdrobniejsza zmiana powoduje niepotrzebne zaśmiecanie bazy danych. signstraznik.png DantE Dyskusja  20:33, 14 maj 2007 (CEST)

Zasady edycyjne i gramatyczne

Witaj,

  • Nazwy bitew piszemy małą literą (bitwa o Yavin)
  • Daty piszemy bez przecinka: 24,500 to w polskiej notacji 24 i pół - a rok należy zapisać jako 24500 (w linkach) lub 24 500.
  • Wszystko to jest opisane w zaleceniach edycyjnych.
Pozdrawiam, signstraznik.png NLoriel Dyskusja  13:37, 15 maj 2007 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!