Ekipa Biblioteki Ossus życzy Wam Wesołych Świąt! Niech Moc będzie z Wami!Dyskusja Archiwisty:Kwazi93: Różnice pomiędzy wersjami

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
(Nowa sekcja:)
Linia 407: Linia 407:
 
== Prośba 3? ==
 
== Prośba 3? ==
 
Czy mógłbyś poprzenosić Kyle'a Katarna? Z góry dzięki! --[[Archiwista:Czerwony 20|Czerwony 20]] ([[Dyskusja Archiwisty:Czerwony 20|dyskusja]]) 18:08, 22 lis 2020 (CET)
 
Czy mógłbyś poprzenosić Kyle'a Katarna? Z góry dzięki! --[[Archiwista:Czerwony 20|Czerwony 20]] ([[Dyskusja Archiwisty:Czerwony 20|dyskusja]]) 18:08, 22 lis 2020 (CET)
 +
 +
== Usunięcie treści z mojej strony archiwisty  ==
 +
 +
Cześć, usunąłem całość bezcelowo i przypadkiem. Przepraszam za utrudnienia.
 +
[[Archiwista:-rasen|-rasen]] ([[Dyskusja Archiwisty:-rasen|dyskusja]]) 17:29, 28 lis 2020 (CET)

Wersja z 17:29, 28 lis 2020

Spis treści

Witaj Kwazi93!

Han Solo.jpg

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Melethron

Używaj podglądu podczas pracy!

Bardzo proszę, abyś używał funkcji "Pokaż podgląd", która znajduje się pod oknem edycji obok przycisku "Zapisz"! Zapisywanie wielokrotnie tego samego hasła niepotrzebnie obciąża bazę danych Biblioteki Ossus. Proszę, pracuj na podglądzie i zapisuj hasło tylko wtedy, kiedy uznasz, że wszystkie zmiany zostały przez Ciebie wprowadzone prawidłowo. Informacja o stosowaniu podglądu znajduje się w wiadomości powitalnej, z którą powinieneś się zapoznać. Pozwoli Ci to prawidłowo edytować strony z hasłami i unikniesz dzięki nim nieporozumień. To wszystko bardzo łatwe, wystarczy tylko poświęcić chwilę czasu na poczytanie tych stron. Pozdrawiam, Sky!

Wskazówka

Zanim zaczniesz tworzyć nowe artykuły, zapoznaj się ze wszystkimi zaleceniami edycyjnymi. Znajdziesz je w swoim powitaniu. Przyjrzyj się także jak wyglądają inne hasła; sprawdź jakie zmiany wprowadziłem w Twoim haśle, B'dard Tone. Nie zniechęcaj się ;). Pzdr. signstraznik.png Carth Dyskusja  01:32, 1 kwi 2010 (CEST)

Źródła

Hasło o Yodzie nie zawiera informacji ze źródeł, które zamieściłeś. Dlatego też zostały one usunięte. Pzdr. signstraznik.png Carth Dyskusja  14:21, 23 maj 2010 (CEST)

Podgląd

Jeszcze raz informuję o stosowaniu opcji "Pokaż podgląd" przed zapisaniem hasła. Pozdr. signstraznik.png Sky Dyskusja  22:29, 12 sty 2011 (CET)

Parę zaleceń

Hej! Poprawiłem Twój artykuł o Lumpawaroo, ze względu na to, że nie spełniał niektórych standardów Ossusa. Oto parę spraw, nad którymi powinieneś popracować:

  • poprawna polszczyzna - przede wszystkim powinieneś budować mniej skomplikowane i łatwiejsze do zrozumienia zdania. Zwróć uwagę na reguły gramatyki i interpunkcji, bo z ortografią nie jest u Ciebie źle.
  • Jeżeli istnieje jakakolwiek kanoniczna grafika przedstawiająca postać, o której jest hasło, to należy ją wstawić. Oczywiście, jeśli tych grafik jest więcej, można dodać ich w artykule kilka, ale nie należy także przesadzić (grafiki nie powinny zdominować tekstu).
  • Po infoboxie nie wstawiamy 1 linijki odstępu! Psuje to wygląd hasła, które całe zostaje przesunięte tę linijkę w dół.
  • Hasła piszemy w jednym czasie - jeżeli dotyczą obiektów in-universe (czyli wszystko prócz książek, komiksów, aktorów itp. - czyli haseł o obiektach istniejących w realnym świecie), to jest to czas przeszły.
  • Na końcu hasła wstawiamy interwiki do takich samych haseł na zagranicznych encyklopediach SW współpracujących z Ossusem. I na odwrót - w hasłach na innych wikiach dajemy interwiki do Ossusa. Więcej informacji o tym, jak to robić, znajdziesz w powyższym linku.

Owocnej pracy na Ossusie. signjedi.png Kasa Dyskusja  21:34, 23 sty 2011 (CET)

Aha, lektura Twoich zmian w haśle Jagged Fel natchnęła mnie do napisania dwóch kolejnych rad - wyjaśniaj wszystkie nietypowe terminy, pojawiające się w artykule (co to są te gokoby? mógłbyś napisać np. "gokoby, czyli cośtam") oraz inne niejasności (dlaczego Jagged musiał oddać broń, skoro był wśród osób rozbrajających żołdaków?). Ponadto nazwy konfliktów piszemy małą literą, chyba że są tam nazwy własne (czyli np. inwazja Yuuzhan Vongów, ale nie Galaktyczna Wojna Domowa). signjedi.png Kasa Dyskusja  22:03, 23 sty 2011 (CET)

Re: Grafiki

Stąd dowiesz się, jak przesłać plik i umieścić go w artykule: Biblioteka Ossus:Zasady przesyłania plików

Tutaj natomiast masz instrukcje, jak uzupełnić szablon grafiki: Szablon:Grafika

Ponadto dodam, że jeśli chcesz umieścić grafikę w infoboxie, musisz po prostu umieścić jej nazwę wraz z rozszerzeniem w miejscu "foto.jpg=", tak samo jak dodajesz tam inne informacje. Jeśli trzeba będzie jeszcze wyjaśnić jakieś niejasności, najlepiej skontaktuj się ze mną przez GG (numer jest podany na mojej stronie archiwisty). Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  17:50, 24 sty 2011 (CET)

Zaleceń ciąg dalszy

Hej, znów mam parę zastrzeżeń do Twojej pracy. Przede wszystkim chodzi o treść haseł - nie pisz o wszystkim, co w danym źródle jest podane o jakiejś postaci, ale wybierz tylko istotne informacje (nie należy np. streszczać wszystkich rozmów czy podawać informacji o tym, że dana postać zjadła śniadanie, gdyż nie miało to wpływu na jej życie - no, chyba że śniadanie było zatrute i postać umarła ;)). Dalsze zalecenia mają raczej charakter techniczny, ale są równie ważne - do artykułu trzeba dodać erę i odpowiednie kategorie. Przypominam też o stosowaniu linków interwiki. Życzę owocnej pracy, signjedi.png Kasa Dyskusja  19:54, 24 sty 2011 (CET)

Wyciąganie pochopnych wniosków

Nalegam, żebyś nie snuł domysłów odnośnie niedopowiedzeń, zawartych w rozmaitych źródłach. Napisałeś w haśle o Kamie Solusarze, że zginął w 40 ABY, najwyraźniej sądząc, że jeśli snajperzy trzykrotnie trafili go w klatkę piersiową, to na pewno został zabity. Jeżeli jednak nie było to powiedziane wprost, nie powinieneś wysnuwać takich wniosków. Jak się okazało, Kam przeżył, a Ty (choć pewnie niechcący) wprowadziłeś w błąd niektórych czytelników artykułu (w tym mnie - cóż, nie czytałem jeszcze DM). Na szczęście inny użytkownik poprawił wprowadzone przez Ciebie informacje. Tak więc - jeśli coś nie jest jasno powiedziane, nie zdawaj się na domysły. Lepiej, jeśli w artykule są niedopowiedzenia (które mogą zostać usunięte przez archiwistów znających odpowiednie źródła), niż błędy. Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  21:53, 25 sty 2011 (CET)

Dzięki za pomoc. Sorry za błędy, ale jeszcze pracuje nad swoimi artykułami jeżeli masz do mnie jakieś rady to pisz.

Strony, które chce stworzyć

Jeżeli mi ktoś pomoże to chciałbym na pisać o:

Infoboxy

Hej, zdecydowanie nie ma sensu robić infoboksów do artykułów, gdzie można tam umieścić jedynie jedną czy dwie informacje (nie licząc imienia i zdjęcia). Psują one jedynie estetykę, a nie informują prawie o niczym ;) Jeżeli tych informacji jest więcej - wtedy droga wolna. Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  23:46, 28 sty 2011 (CET)

Drobne uwagi

Witam. Fajnie, że starasz się poprawiać błędy w artykułach, dodawać infoboxy i tym podobne sprawy, ale proszę byś to robił w najlepszej formie. Czyli na przykład kolor oczu, nazwa razy w infoboxie z wielkiej litery. Wystrzegaj się drobnych błędów, gdy chcesz poprawiać błędy ;) Pozdrawiam --signstraznik.png Melethron Dyskusja  18:30, 23 kwi 2011 (CEST)

Dopiszę się tu, bo też mam sprawę kosmetyczną, choć bardziej zauważalną. Kiedy dodajesz źródło, rób to tak, żeby nie pokazywały się dopiski w stylu (gra komputerowa) itp., chyba że masz kilka źródeł o takich samych nazwach. Wtedy jednak rób to tak, żeby te dopiski nie były pisane kursywą. signjedi.png Kasa Dyskusja  21:20, 23 kwi 2011 (CEST)
Jeszcze coś. Nie używa się w infoboksach znaczników <ul> i <li>, gdy w rubryce jest tylko jedna pozycja. One są po to, by szybko oddzielić od siebie kilka pozycji; domyślnie się tego nie stosuje :) signjedi.png Kasa Dyskusja  21:01, 24 kwi 2011 (CEST)

Witam. Chciałbym przypomnieć, że nie edytujemy haseł, w których ktoś wstawił szablon w edycji, gdyż nasze zmiany mogą psuć innym pracę, lub po prostu mogą zostać skasowane przy zakończeniu szlifów nad artykułem. Pozdrawiam --signstraznik.png Melethron Dyskusja  22:05, 25 kwi 2011 (CEST)

Hej, jeszcze jedna rzecz: znaczniki <ul> zamykamy w infoboksie w tej rubryce, w której były zaczęte. Po pierwsze, by było je łatwiej znaleźć, a po drugie, by nie było konfliktów z innymi listami, jeśli się pojawiają. Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  17:56, 26 kwi 2011 (CEST)

I nie używamy zamiast tych znaczników gwiazdek w infoboksach, bo z jakiegoś powodu nie zawsze zamieniają się tam w kropki. Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  15:13, 4 maj 2011 (CEST)

Hasła o książkach

Witam. Mam kilka uwag co do Twoich haseł o książkach. Na początku proszę pamiętać o przysłaniu ilustracji przedstawiającej okładkę. Następnie proszę pamiętać by tytuł był kursywą, potem wyeliminować pauzę w leadzie. Odmieniać imiona. Nie usuwać pól z infoboxów, ani nie przestawiać jego szyków. Linkować artykuły w liście bohaterów. Pamiętać o oryginalnym opisie oraz o linkowaniu w opisach. Pamiętać o sekcji streszczenie oraz o ewentualnym wstawieniu tam odpowiedniego szablonu. Na koniec proszę pamiętać o dobrej kategorii i interwiki. Chyba tyle, pozdrawiam --signstraznik.png Melethron Dyskusja  21:00, 29 kwi 2011 (CEST)

Źródła, cz. II

Nie rozumiem, jak można dodać do strony, nad którą dosyć ewidentnie wisi wyraźny szablon informujący o braku źródeł, kolejnych informacji... niepotwierdzonych żadnymi źródłami? Przecież to tylko pogarszanie obecnego stanu. signjedi.png Kasa Dyskusja  14:35, 5 maj 2011 (CEST)

Przepraszam o jaki artykuł ci chodzi? --Kwazi93 14:39, 5 maj 2011 (CEST)

O Listę planet oczywiście. BTW, odpowiadaj archiwistom na ich dyskusjach, aby szybciej dowiedzieli się o odpowiedzi. signjedi.png Kasa Dyskusja  15:05, 5 maj 2011 (CEST)

Odp: Szablon do usunięcia

Z tym że niektórych informacji z tego artykułu nie było w AotC. Choćby samego nazwiska tego gościa ;) signjedi.png Kasa Dyskusja  19:59, 6 maj 2011 (CEST)

Tabelki

Hej, kiedy widzisz, że w jakimś haśle lista ma postać tabelki, nie usuwaj jej, lecz dodaj do niej nowe pozycje, jeśli masz taki zamiar. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, przyjrzyj się, jak to wygląda przy innych wpisanych do niej pozycjach, jest to dość intuicyjne ;) Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  18:38, 22 maj 2011 (CEST)

"Poprawki"

Hej, mam do Ciebie prośbę - ostatnio przeprowadzasz w wielu artykułach coś w rodzaju hurtowych "poprawek". To się chwali, ale jest jeden zasadniczy problem. Twoje edycje bowiem w rzeczywistości odnoszą się zaledwie do dwóch-trzech kliknięć, podczas gdy całe hasło wciąż wymaga znacznej "konserwacji". W czym rzecz: kiedyś nieco mniejszą wagę przywiązywano do kwestii tego, jak coś wygląda w oknie edycji, niedoświadczeniu Archiwiści często wykazywali się dużym niedbalstwem, poza tym zmieniło się kilka ustaleń w kwestii wyglądu pewnych rzeczy. Zdaje sobie sprawę, że nie wszystko jest faktem powszechnie znanym (w związku z czym pracuję obecnie nad nową formą działu pomocy), dlatego przedstawię kilka podstawowych kwestii, na które powinieneś zwrócić uwagę - chodzi o to, że jeśli już poprawiamy stare hasła, dobrze byłoby w nich zrobić tyle, ile się da. Sprawa pierwsza to infoboks, nasz mały potworek. Jak zauważyłeś, pionowe linie | często są na końcu linijki lub też cały szablon pisany jest jednym ciągiem. Zamiast wypunktowania (<ul>, <li>) są po prostu przecinki, małe litery zamiast dużych etc. Poniżej znajdziesz przykładowy wygląd stanu infoboksu, do którego należy dostosowywać te stare:

{{postać
|foto.jpg = Jan.jpg
|Imię = Jan Kowalski
|Data urodzenia = [[666 BBY]]
|Data śmierci = [[555 BBY]]
|Planeta pochodzenia = [[Tatooine]]
|Rasa = [[Ludzie|Człowiek]]
|Wzrost = 185 cm
|Kolor włosów = Czarne
|Kolor oczu = Zielone
|Przynależność = <ul><li>[[Republika Galaktyczna]]</li><li>[[Zakon Jedi]]</li></ul>
}}

Po pierwsze, jak widać, po obu stronach każdego znaku = znajdują się odstępy, co zwiększa przejrzystość. Po drugie, każdy tzw. parametr (np. "Wzrost = ") powinien znajdować się w osobnym wierszu a pionowa kreska - na samym jego początku. Po trzecie, wszystkie informacje w stylu koloru oczu etc. powinny pisane być wielką literą. Ważne jest również sprawdzanie "kompletności" tabelek. Niektórzy użytkownicy mają w zwyczaju usuwać puste parametry (np. datę śmierci, jeśli nie jest znana i jej nie uzupełniają), część z nich została też dodana do szablonu już po utworzeniu tych haseł. Warto więc sprawdzać stan infoboksów w porównaniu z aktualnym szablonem (wygodny dostęp uzyskasz do nich następująco: w czasie edycji użyj opcji "Podglądu" a następnie "zjedź" na dół ekranu, pod przycisk zapisu/podglądu i ramkę z dodatkowymi znakami; znajdziesz tam spis wszystkich użytych w haśle szablonów z odnośnikami do ich aktualnych wersji - w ten sposób może otworzyć sobie wzór infoboksu w nowej karcie, porównać tabelki i przekopiować brakujące elementy ;)). Myślę, że kwestia tego, że pomiędzy infoboksem a tekstem nie zostawiamy pustej linii, jest Ci już znana.

Kolejna kwestia to treść hasła. Oczywiście nie masz obowiązku redagowania od razu całego tekstu - możesz nie mieć odpowiedniej wiedzy na dany temat/czasu/ochoty, mimo to warto choćby pobieżnie przejrzeć go pod kątek błędów ortograficznych (podkreślanych zwykle prze przeglądarkę), zmieniać formatowanie Wiki na najbardziej "ekonomiczne" (np. zamiast "użył [[Moc|Mocy]]" -> "użył [[Moc]]y"), czy formatowanie akapitów (podobnie jak w infoboksach - dajemy np. == Biografia == zamiast ==Biografia==. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na różnego rodzaju formatowanie tekstu jak pogrubienie, kursywa, wypunktowania oraz na kategorie i interwiki ;) Myślę, że to większość najczęściej spotykanych spraw do poprawienia małym nakładem czasu i pracy, więc prosiłbym, by przy poprawiany kolejnych haseł zwrócić uwagę również na te kwestie, które mogły nam gdzieś umknąć wśród tych wszystkim stron. W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości, pisz śmiało w mojej dyskusji, będę pomagał w miarę możliwości. Pozdrawiam i życzę miłej pracy, ;)--signstraznik.png Mario Dyskusja  18:05, 7 cze 2011 (CEST)

Hej, mam jeszcze jedną, drobną prośbę. Nie usuwaj z infoboksów postaci, z parametru "Kolor włosów", informacji "Brak". O ile wpisy w stylu "nie wiadomo" czy "nieznane" w przypadku innych parametrów oczywiście nie mają racji bytu, o tyle to, że dany bohater włosów nie posiada jest informacją taką samą jak kolor rudy czy blond ;) Pozdrawiam, --signstraznik.png Mario Dyskusja  14:10, 19 cze 2011 (CEST)

Ery

Hej, chciałbym Cię poinformować, że do artykułu dodajemy tylko takie ery, z których pochodzą źródła, które opisują dane zagadnienie. Nie domyślamy się, że dana postać urodziła się przed jakąś erą, więc należy ją też dodać. Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  16:35, 14 cze 2011 (CEST)

Exar Kun

Hej, czemuż to usunąłeś z hasła Exar Kun informację o jego wzroście? Zdaje się, że jest ona prawdziwa, a nawet jeśli wydawała Ci się ona niewiarygodna, wypadało o tym napisać w dyskusji artykułu czy chociaż w opisie zmian. Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  19:24, 18 cze 2011 (CEST)

Zwroty do innych użytkowników

Witam. Proszę nie zwracać się do innych użytkowników sformułowaniami typu "ziomek". Mile widziane jest zachowanie bardziej oficjalnego trybu wypowiedzi. Jeszcze co do samej treści Twojej wiadomości dla Dartha Krystianusa to jeśli chcesz już udzielać pomocy to rób to profesjonalnie podając odnośniki do odpowiednich stron pomocy, dzięki którym użytkownik czegoś się nauczy. Pozdrawiam --signstraznik.png Melethron Dyskusja  16:15, 25 cze 2011 (CEST)

Odp.: Błąd strony

Hej, widziałem, co napisałeś w dyskusji Melethrona, i poprawiłem tę stronę. Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  14:26, 28 cze 2011 (CEST)

Źródła, cz. III

Hej. Nie dodajemy źródeł, jeśli nie zamieszczamy informacji, które w tym źródle są zawarte (mam na myśli dodanie adaptacji książkowej AotC do hasła o pojedynku na Geonosis). Jeśli jednak już dodajesz i film, i książkę, to raczej rób to w taki sposób:

Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  14:34, 29 cze 2011 (CEST)

Wtrącanie się do haseł edytowanych przez innych

Witam. Proszę nie edytować haseł, w których znajduje się szablon WEdycji, gdyż Twoje edycje mogą przeszkodzić edytującemu w poważnych zmianach, lub mogą być po prostu zastąpione jego własną treścią. Pozdrawiam --signstraznik.png Melethron Dyskusja  16:42, 4 lip 2011 (CEST)

Aurra Sing

Cześć. Czy przypadkiem nie powinieneś edytować artykułu Aurra Sing? Przecież Archiwista:JohnnyTano dał tam szablon WEdycji.

Pozdrawiam --Revan 12:37, 11 lip 2011 (CEST)

Art//: Caamas

Cześć. Dzięki, że wstawiłeś tam interwiki i kategorię, ale mam zastrzeżenie:

usunąłeś przy tym jedno źródło, które było dla tego artykułu bardziej istotne, niż inne, gdyż znajdowało się ono w przypisach.
Nie ważne, czy źródło jest ważne czy nie, ale ważne jest, by nie usuwać źródeł, które ma jakieś znaczenie w artykule. Obojętnie jakie. Nie wiem, czy zrobiłeś to umyślnie czy nie, ale tak na przyszłość...
Pozdrawiam --Revan ☻ 15:55, 28 lip 2011 (CEST)

Chronologiczny spis komiksów

Mam pytanie czy będziesz edytował artykuł Chronologiczny spis legendarnych komiksów, bo przygotowałem większą aktualizację go. Jeśli nie to zdejmnij szablon W edycji. Pozdrawiam -- Arapalski 12:02, 12 sie 2011 (CEST)

Interwiki

Hej, drobna uwaga - interwiki wpisujemy alfabetycznie (de, en, es...). Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  20:33, 22 sie 2011 (CEST)

The Wheel

Zmieniłeś coś w czasie, gdy ja pisałem tekst i zapisałem to więc sprawdź czy twoja edycja jest w porządku jak nie to popraw szablon nie zmieniając tekstu. Archiwista: Zegar1995

O co z tym chodzi możesz mi wyjaśnić #Dodawaj Kategorie oraz Interwiki i gdybyś mógł sprawdzić mój artykuł Imperium Sithów Dartha Krayta.

Pisownia tytułów

Hej, przypominam o tym, że wszelkie tytuły na Ossusie zapisuje się kursywą. Ponadto w języku polskim nie pisze się ich z dużej litery (poza pierwszym wyrazem w tytule i nazwami własnymi). Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  19:01, 28 lip 2012 (CEST)

Sortowanie

Hej, mam drobną prośbę odnośnie sortowania artykułów w kategoriach. Jeżeli dodajesz kategorię "komiksy wydane w Polsce", to nie ma potrzeby dodawać tam sortowania z kategorii serii - w przypadku tej ostatniej chodzi o to, by komiksy były ułożone po kolei nawet jeśli polski tytuł nie zawiera nazwy i numeru serii. W przypadku kategorii zbiorczej dla wszystkich wydanych u nas komiksów domyślne sortowanie wystarczy. Druga sprawa: stworzyliśmy szablon do zbiorczego sortowania kategorii, który może być wykorzystany np. w hasłach o postaciach. Zamiast dodawać do każdej kategorii |nazwisko, imię]], teraz wystarczy przed kategoriami dodać formułę {{Sort|nazwisko, imię}}. Pozdrawiam, --signstraznik.png Mario Dyskusja  12:18, 17 gru 2015 (CET)

Dwie prośby

Hej, widzę, że poprawiasz hasła komiksowe, więc mam dwie prośby. Tytuły poprzedniego/następnego numeru zapisuj w infoboksie z kursywą. W hasłach, gdzie znajduje się szablon DoPoszerzenia (związany zwykle z brakiem streszczenia), podmień go na szablon Streszczenie, najlepiej z parametrem "|oba", bo zwykle są tam tylko niekompletne listy bohaterów. Pozdrawiam, --signstraznik.png Mario Dyskusja  15:29, 6 sty 2016 (CET)

Liczne edycje interwiki

Cześć! Zauważyłem, że często edytujesz interwiki w hasłach. Chciałbym zaproponować Ci używanie urządzenia "HotCat", które zostało wczoraj zaktualizowane i teraz dodaje na Ossusie wszystkie interwiki, jakie mamy. Jest proste w obsłudze, a jego edycje nie są pokazywane w ostatnich zmianach. ;) -Darth Plagueis the Wise 16:13, 12 sty 2016 (CET)

Jak jest napisane na podlinkowanej powyżej stronie, trzeba napisać prośbę na tej stronie i czekać, aż admin da Ci uprawnienia (de:Special:Log/rights). Co do tamtejszych kanonicznych i legendarnych interwiki musisz napisać do tamtejszych adminów, jednak legendarne linki zawsze można dodać. Trzeba też trochę ogarnąć angielskie, czeskie i japońskie linki, bo dawne kanoniczne artykuły weszły na miejsce legendarnych (czyli było Yoda i Yoda/kanon a teraz jest Yoda i Yoda/legends). Ale to jest łatwo zrozumieć po kilku próbach. Co do stron ujednoznaczniających to czasami zdarzają się błędne linki (np. Bitwa o Coruscant jako bitwa i jako disambig) jak to zawsze może się zdarzyć po zamianie nazw stron. I oczywiście możesz używać konta na Jedipedii do robienia wszystkich tych rzeczy jakie robisz tutaj. ;) -Darth Plagueis the Wise 18:50, 12 sty 2016 (CET)

Kol

Hej, tak tylko się upewniam - masz wciąż zamiar rozwijać hasło o Kolu Skywalkerze? Pytam, bo nie było edytowane od pewnego czasu, a użytkownikom zdarza się zapominać o tych szablonach w artykułach :)--signstraznik.png Mario Dyskusja  00:29, 24 sty 2016 (CET)

Przypominam się w ramach kontroli okresowej :)--signstraznik.png Mario Dyskusja  21:26, 25 mar 2016 (CET)
Hm?--signstraznik.png Mario Dyskusja  16:48, 2 kwi 2016 (CEST)

Drobne

Czoem. Mam drobną prośbę. W związku ze zmianą linkowania z /kanon na /Legendy stworzony został szablon:L. Jakbyś mógł go stosować do Legendarnych wersji stron, gdy edytujesz Legendarne strony to było by świetnie. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  14:35, 7 lut 2016 (CET)

Interwiki

Hej, jedna sprawa: czy jak Ossusie poprawiasz artykuły dodając interwiki, to czy mógłbyś odrazu na tych wikiach dodawać interwiki do Ossussa? Pozdr. Lord Kenobi 15:24, 20 maj 2016 (CEST)

Nazwa

Hej, nazwę strony można teraz ustawiać w szablonie era, poprzez dostawienie |nazwa=nowa nazwa.--signstraznik.png Mario Dyskusja  20:16, 19 lip 2016 (CEST)

Kursywa

Hej. Kiedy dodajesz opis w postaci wypunktowania, każdy punkt musi być oddzielnie wzięty w kursywę. Tak samo działa to gdy tekst jest podzielony na akapity.--signstraznik.png Mario Dyskusja  23:29, 29 lis 2016 (CET)

Kodeks Jedi

Czoem. Mam prośbę. Wiem, ze masz dostęp do Mrocznego ucznia. Rzucił byś okiem na kodeks w haśle o Jedi i sprawdził poprawność zawartego tam teksu? Bo są wątpliwości, czy tam powinno być to "tylko", czy też nie, a ja nie mam jak sprawdzić. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  14:23, 13 sty 2017 (CET)

Biografia/historia

Hej! Przypominam, że droidy to elementy techniki, więc nie używamy w ich przypadku biografia, lecz piszemy historia. Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  02:10, 27 lut 2017 (CET)

Legowanie

Hej! Podmieniając linki w legendarnych hasłach możesz używać szablonu {{L|}}} nawet jeśli nie mamy jeszcze kanonicznej wersji do danego hasła. Dla przykładu możemy spokojnie linkować {{L|Konfederacja Niezależnych Systemów}}, gdyż kiedyś na pewno powstanie kanoniczny artykuł, a wtedy szablon L automatycznie doda końcówkę /Legendy. Zawsze fajnie sprawdzić na Wookiee czy dane hasło zostało już wprowadzone do nowego kanonu i wtedy można używać szablonu L bez większych oporów. Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  19:27, 7 mar 2017 (CET)

Nowy szablon

Witam. No właśnie nie wiedziałem, dzięki za info. Zmienię to w najbliższym czasie. Jankes (dyskusja) 19:05, 11 mar 2017 (CET)Jankes

Wookieepedia

Hej! Mam jedną sprawę. Zauważyłem że podlinkowałeś do mojego artykułu na Wookieepedii. Dzięki za pomoc, ale stosuje pewien system. Linkowania na Wookiee regularnie dodaje co dwa, trzy dni, przeglądając spis moich artykułów. Wszystko mam już uzgodnione z Melethronem. W taki sposób mam pewność, że nigdy nie zapomnę o linkach na innych pediach.--Darth Kwiatkowski (dyskusja) 18:39, 16 mar 2017 (CET)

Holenderskie interiki

Hej! Świetnie że ktoś zabrał się za uzupełnienie interwiki, ale chciałbym zauważyć, że holenderska pedia często nie dzieli artykułów na kanon/legends. W takiej sytuacji zalecane jest, aby przed dodaniem ocenić jakiej wersji bliższy jest artykuł, ale w większości lepiej dawać go tylko do legend, bo jak patrzyłem to 99% z nich zawiera info z legend. Podobnie też w sytuacjach na innych pediach, bo także zdarzają się niepodzielone artykuły. Pozdrawiam--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  22:34, 23 kwi 2017 (CEST)

Ranga Jedi

Część, próbowałem się z tobą skontaktować na fb, ale nie odpowiadasz, więc pytam się oficjalnie tutaj. Ostatnio rozmawialiśmy w gronie redakcyjnym na temat awansów i wspomniano też o twojej osobie. Z racji że masz już długi staż i do twoich edycji nie mamy większych uwag, proponujemy Ci awans na Jedi. Gdybyś był chętny do dołączenia do załogi Ossusa, skontaktuj się ze mną na fb, gdzie mamy również osobną grupę dyskusyjną.-signstraznik.png Adakus Dyskusja  15:15, 27 kwi 2017 (CEST)

Cios łaski

Czoem, przypominam, że masz stronę X-wingi X: Cios łaski wziętą w edycję. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  23:24, 19 maj 2017 (CEST)

Hej! Kolejne przypomnienie o stronie w edycji. Ostatni raz hasło było edytowane w marcu. Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  15:27, 17 cze 2017 (CEST)

Formalności związane z rangą Jedi

Hej! Piszę bo zauważyłem przypadkiem że nie masz jeszcze załatwionych formalności związanych z awansem. Nie wiem czy ktoś do Ciebie pisał w tej sprawie, więc powiem z grubsza o co chodzi. Otóż potrzebujesz teraz utworzyć sobie stronę Archiwista:Kwazi93/podpis, gdzie w treść wpisać trzeba {{Signjedi|nick}}. W ten sposób jeśli użyjesz gdzieś podpisu, będzie pojawiał się ten znaczek informujący o randze Jedi. Poza tym możesz wkleić sobie w swoją stronę archiwisty {{Userjedi}}, wtedy pojawi się ta przypinka, która również informuje o randze. Pozdrawiam--signjedi.png Darth Kwiatkowski Dyskusja  17:33, 24 maj 2017 (CEST)

Zauważyłem, że nie działa Ci podpis z rangą Jedi. Widzę, że masz stworzoną podstronę z kodem podpisu, więc pozostaje tylko wejście w "Preferencje". Gdy się tam znajdziesz, na głównej zakładce "Dane użytkownika" zjeżdżasz w dół aż do sekcji "Podpis". W pustym okienku wklej: {{SUBST:Archiwista:Kwazi93/podpis}} i zaznacz "Traktuj podpis jako wikikod (nie linkuj automatycznie całości)". Gdy to zrobisz powinno działać. Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  02:32, 18 cze 2017 (CEST)

Dark Horse

Hej, widzę, że tworzysz brakujące hasła o komiksach DH i dodajesz linki do katalogu wydawnictwa - jakby co mamy do tego specjalny szablon.--signstraznik.png Mario Dyskusja  17:29, 13 sie 2017 (CEST)

Artykuły

Dzięki za wskazówki. Dostosuję się do nich. Pozdro. --RiVaLeN

Daty w infoboxach

Mam jedną sugestię, w infoboxach o seriach książkowych i komiksowych, preferuje wpisywanie samych lat, w jakich ukazywała się dana seria, z pominięciem dni i miesięcy. Kieruję się takim postępowaniem, by uniknąć przesuwania się tekstu na trzecią linię (jak tutaj), bo parametr ustawiony jest na dwie linie. Bardziej skłaniałbym się do stosowania samych lat (jak tu), bowiem szczegółowe dane i tak pojawiają się (lub powinny) w treści hasła.-signstraznik.png Adakus Dyskusja  10:23, 7 gru 2017 (CET)

TLJ

A co z informacjami w już istniejących artykułach? Dodałem drobne info do strony o BB-9E, ale Mustafar wycofał edycję i nie wiem czy czekać jeszcze pare dni żeby dodać z powrotem. ;) -Darth Plagueis the Wise (dyskusja) 20:06, 17 gru 2017 (CET)

Szablony

Sory, kierowałem się tym. Lord Misiu (dyskusja) 10:39, 23 lut 2018 (CET)

Kasowanie

A to przepraszam. Myślałem, że po prostu nie zauważyłeś. Pozdrawiam — Revais Dyskusja 16:40, 13 cze 2018 (CEST)

Prośba

Witam.Prosiłbym o przeniesienie tego. Arkanianie/kanon Pozdrawiam! -- Czerwony 20 (dyskusja) 12:43, 16 sty 2019 (CET)

Odpowiedź

Cześć. Ponieważ patrząc na wookiee to poprawnymi przekierowaniami są te ze słowną numeracją na końcu, nie cyframi. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  15:33, 30 mar 2019 (CET)

ODP

No ale w kliku książkach z EU i kanony są Wojny Klonów z wielkiej litery. Czołem. -- Czerwony 20 (dyskusja) 10:53, 7 maja 2019 (CET)

SZABLON

No hej. Mógłbyś to naprawić? Bo jak klikam na te linki to pisze ERROR itp. Szablon:HardieGrant Czołem. -- Czerwony 20 (dyskusja) 20:03, 7 maja 2019 (CET)

Odp.

Jasne, do niedzieli powinienem to ogarnąć. Ogólnie to zawartości podsyła mi zawsze koleś na fb na Rycerzach Ossusa i albo przegapiłem te kilka zeszytów, albo nie wiem jakoś o nich zapomniałem xP. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  17:43, 15 maj 2019 (CEST)

Szablon:Forma

Cześć. Wiesz, o co chodzi. (Proszę Cię abyś to naprawił). Czołem. -- Czerwony 20 (dyskusja) 17:58, 28 maja 2019 (CET)

Ponawiam!

Star Wars: Outer Rim

No hej. Jaką kategorię dodać do tej planszówki? -- Czerwony 20 (dyskusja) 23:18, 22 lip 2019 (CET)

Gilad

Czy mógłbyś tak jak Thrawna przenieść tę stronę?: http://www.ossus.pl/biblioteka/Pellaeon Pozdrawiam! -- Czerwony 20 (dyskusja) 18:25, 25 lip 2019 (CET)

Zbędne przekierowanie

Cześć, mam pytanie do tej strony. Czy na pewno to przekierowanie było zbędne? W końcu w podstawowej polskiej klawiaturze nie mamy ö. Po wpisaniu nazwy strony bez ö nie wyszukało prawidłowej strony. Myślę, że w przypadku niepolskich liter moglibyśmy zostawiać takie przekierowania, zwłaszcza, że nie ma dużo takich przypadków w skali wszystkich artykułów. Darth Plagueis the Wise (dyskusja) 20:20, 29 wrz 2019 (CEST)

Blokowania do dziewiątki

Proponuję Ci zablokować też Nowa Republika. Może coś z nią wielkiego będzie w IX epizodzie. ;) -- Czerwony 20 (dyskusja) 19:04, 12 grud 2019 (CET)

Wypachanki

Star Wars: Wypychanki. Modele i projekty 3D do złożenia, mógłbyś to naprawić? -- Czerwony 20 (dyskusja) 14:29, 1 sty 2020 (CET)

ODP.

Battlefront dwójka z 2017 roku. -- Czerwony 20 (dyskusja) 17:13, 6 sty 2020 (CET)

Nowa odpowiedź

Witam,

Ogólnie to ja posiadam grę „LEGO Star Wars: The Force Awakens” i jest tam misja, gdzie Naka Iit pomaga Poemu Dameronowi uciec z Jakku. Wiem, że gra jest niekanoniczna, więc właśnie dlatego zaglądałem na wookiepedię, żeby tylko sprawdzić, czy kanoniczna historia tamtego wydarzenia była taka sama albo podobna do tej z gry. Okazało się, że tak, więc potem pisałem z głowy artykuły o Blowback, Naka Iicie i Ohn Gosie.

Pozdrawiam — Jackosie (dyskusja) 15:01, 2 mar 2020 (CET)

Nowy artykuł

Mógłbyś luknąć? Z góry dzięki http://www.ossus.pl/biblioteka/Ruch_Oporu_wewn%C4%85trz_Ruchu_Oporu -- Czerwony 20 (dyskusja) 20:03, 3 mar 2020 (CET)

Adaptacja 9 epizodu

Wszystkie informcje z adptacji zostały potwierdzone zdjęciami poszczególnyh fragmenów -- SithLord2115 (dyskusja) 14:45, 5 nar 2020 (CET)

Re: Szablon Odrodzenie

Robi się :). signstraznik.png Shaak Ti Dyskusja  20:49, 10 mar 2020 (CET)

ODP!

DObra ale PLS jeszcze nie usuwaj bo pracuję nad tym artykułem ok? Bardzo o to Cię proszę. -- Czerwony 20 (dyskusja) 20:44, 16 mar 2020 (CET)

Nieużywane pliki

Siema. Zwolnij trochę z usuwaniem plików, bo ledwo ktoś coś wrzuci, a już usuwasz jako nieużywany xP Daj im kilka dni najpierw, bo równie dobrze mogą wrzucać grafiki, żeby zobaczyć jak wygląda jakaś większa edycja. POzdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  20:48, 22 mar 2020 (CET)

A, nie zauważyłem, że Pommeta Czerwony oznaczył do usunięcia. Mea culpa. Nas chcą wysłać od 30. na obowiązkowy urlop, więc też za dużo czasu będę miał i się poczepiam ludzi xP--signstraznik.png Totus Dyskusja  20:56, 22 mar 2020 (CET)

Odp

Witam,

Ja o tym wszystkim wiem, tylko że napisałem to w dyskusji, bo zastanawiałem się, czy inni też uważają, że to nie jest potrzebne.

Pozdrawiam -- Jackosie (dyskusja) 19 kwi 2020, 16:25 (CEST)

Tarfful_webp.png

hEJ MÓGŁBYŚ LUKNĄĆ? pZDR! Tarfful_webp.png

Pytanie

Jak się do tego linkuje: Relics of the Old Republic Trivia Gallery --Czerwony 20 (dyskusja) 21:20, 12 cze 2020 (CEST)

Prośba

Dodałbyś artykuł Pilot AT-AT do nowych? Jako, że od jakiegoś czasu zwykli archiwiś robić tego nie mogą. To wszystko Pzdr.! --Czerwony 20 (dyskusja) 16:43, 13 cze 2020 (CEST)

Prosba2

Mógłbyś przenieś ten artykuł? http://ossus.pl/biblioteka/LEGO_Gwiezdne_wojny:_Skywalker_-_saga --Czerwony 20 (dyskusja) 14:30, 23 cze 2020 (CEST)

Prośba

Chyba nie muszę mówić ,co? ;) http://ossus.pl/biblioteka/Ucieczka_Colossusa --Czerwony 20 (dyskusja) 23:48, 27 cze 2020 (CEST)

Pytanko 2

Nwm czy widziałeś, ale Yako robi jakiś konkurs. Wygrywa ten kto ma najwięcej użytecznych edycji. Mogę stworzyć o tym artykuł? Jeżlei tak to jak i gdzie? (Chyba, że tym zajmiesz się ty i inni strażnicy) Link : http://www.youtube.com/watch?v=E9t0N5WYNLU Pzdr! --Czerwony 20 (dyskusja) 18:49, 4 lip 2020 (CEST)

Ok, dzięki :) --Czerwony 20 (dyskusja) 18:56, 4 lip 2020 (CEST)
PS. Teraz już wiesz czemu taki wylew nowych użytkowników XD --Czerwony 20 (dyskusja) 18:56, 4 lip 2020 (CEST)

Porada/pytanie

Nwm jaki to rodzaj publikacji. Książka dla dzieci czy interaktywna lub aktywizująca? Link --Czerwony 20 (dyskusja) 19:30, 4 lip 2020 (CEST) Ponawiam! --Czerwony 20 (dyskusja) 19:37, 4 lip 2020 (CEST)

Są to po prostu cytaty z oryginalnej trylogii. --Czerwony 20 (dyskusja) 19:38, 4 lip 2020 (CEST)

A, na dyskusji archiwisty co pisze do mnie... No to fajnie wiedzieć na przyszłość. No czytam uwagi, czytam, zwłaszcza że jest Ich całkiem sporo, ale co ja poradzę, jestem tu od wczoraj, nie wiem czego ludzie oczekują...

GoodBear2600 (dyskusja) 22:27, 7 lip 2020 (CEST)


Prośba

{{Scroll box
| wysokość = 230px
| content = 
*'''''[[Squadrons]]''''' — 2 października (świat)
*'''''[[LEGO Gwiezdne wojny: Saga Skywalkerów]]''''' — 2020 (świat)
*'''''[[Tales from the Galaxy's Edge]]''''' — 2020 (świat)

Mógłbyś proszę tak zrobić? Z góry dzięki. P.S. Długo mi zajęło odkrycie jak ci to pokazać XP --Czerwony 20 (dyskusja) 00:04, 9 lip 2020 (CEST)

PROŚBA2

Chyba nie muszę tłumaczyć ;) http://ossus.pl/biblioteka/Han_and_Chewie_-_A_Lifelong_Partnership --Czerwony 20 (dyskusja) 16:01, 22 lip 2020 (CEST)

Vader Immortal

Czemu przeniosłeś polski tytuł pod angielski? Mam dostęp do tej pozycji i tytuł polski (również na polskiej strony) jest jak najbardziej poprawny. --Czerwony 20 (dyskusja) 16:16, 22 lip 2020 (CEST)

A nie sory. Nie zauważyłem Zwracam honor. --Czerwony 20 (dyskusja) 16:18, 22 lip 2020 (CEST)

Pytanie o licencje

Zgodnie z twoimi zaleceniami dodaje lepszą kategoryzację jednak mam problem nadal z licencją. Wpisywałęm tam każdą możliwą interpretacje tego co mi napisałeś ale nic nie działa. Byłbym wdzięczny gdybyś mi pokazał dokładnie co mam tam wpisać.

Usunięcie wersji

http://ossus.pl/biblioteka/Plik:Wibromiecz.jpg --Czerwony 20 (dyskusja) 11:16, 6 sie 2020 (CEST)

Ponawiam prośbę. --Czerwony 20 (dyskusja) 11:24, 6 sie 2020 (CEST)
Mnie wyświetlają się 2 --Czerwony 20 (dyskusja) 11:36, 6 sie 2020 (CEST)

Błędny link

<!-- PRZECZYTAJ TO!
Proszę dodawać tylko najważniejsze informacje z danego artykułu oraz zdjęcie z lewej strony. Radzę zmieniać polecany artykuł raz na trzy tygodnie. -->
[[Plik:Braylen Stramm.png|150px|left|link=''''''''''Garindan ezz Zavor''''''''''''''']]
'''Braylen Stramm''' był [[pilot]]em i członkiem, a późniejszym czasie dowódcą, [[Eskadra Ostrzy|Eskadry Ostrzy]]. Służył w stopniu [[komandor]]a w końcowym okresie [[Galaktyczna wojna domowa|galaktycznej wojny domowej]]. Początkowo służył w [[Marynarka Imperialna|Marynarce]] [[Imperium Galaktyczne]]go, z której zdezerterował i dołączył do sił [[Sojusz dla Przywrócenia Republiki|Sojuszu Rebeliantów]], a ostatecznie należał do sił zbrojnych [[Nowa Republika|Nowej Republiki]]. Brał udział między innymi w [[Bitwa o Endor|bitwie o Endor]], [[Bitwa o Malastare (galaktyczna wojna domowa)|bitwie o Malastare]] oraz [[Bitwa o Kuat Drive Yards|bitwie]] o [[Kuat Drive Yards]].

<div style="text-align:right;">'''[[Braylen Stramm|Przeczytaj całość...]]'''</div>
<hr/>
'''[[Biblioteka Ossus:Polecane artykuły|Starsze polecane artykuły]]''' | '''[[Biblioteka Ossus:Propozycje do polecanego artykułu|Zgłoś nowy artykuł]]'''<noinclude>
[[Kategoria:Szablony - elementy stron]]
</noinclude>
Zaznaczyłem błędny link. Proszę popraw go. --Czerwony 20 (dyskusja) 19:16, 25 paź 2020 (CET)

== A czy mógłbyś proszę usunąć 2020? Tak jak przy From a Certain Point of View: The Empire Strikes Back? --Czerwony 20 (dyskusja) 19:45, 25 paź 2020 (CET)

Grafiki

A, ok, myślałem że rzeczy związane z sytuacją, przedstawioną na danym zdięciu. W każdym razie dzięki za uwagę. --GoodBear2600 (dyskusja) 15:56, 16 lis 2020 (CET)

Prośba

Błagam daj jakieś nowe ciekawostki na stronę! Te mają prawie z pół roku!!! --Czerwony 20 (dyskusja) 20:58, 21 lis 2020 (CET)

Ponawiam!--Czerwony 20 (dyskusja) 11:18, 22 lis 2020 (CET)

Prośba II

Hej taka mała prośba. Czy po skończeniu pisania jakiegokolwiek artykułu mógłbyś go wsadzać o tutaj? Po prostu zastępujesz nim stare artykuły, które wiszą tam od np miesiąca ok? Byłbym mega wdzięczny. Pozdrawiam! --Czerwony 20 (dyskusja) 18:49, 21 lis 2020 (CET)

Prośba 3?

Czy mógłbyś poprzenosić Kyle'a Katarna? Z góry dzięki! --Czerwony 20 (dyskusja) 18:08, 22 lis 2020 (CET)

Usunięcie treści z mojej strony archiwisty

Cześć, usunąłem całość bezcelowo i przypadkiem. Przepraszam za utrudnienia.

-rasen (dyskusja) 17:29, 28 lis 2020 (CET)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!