Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dziedzictwo Mocy V: Poświęcenie

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Wersja HotCat (dyskusja | edycje) z dnia 15:00, 19 sty 2016

(różn.) ←Starsza wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ten artykuł dotyczy powieści z cyklu Dziedzictwo Mocy. Zobacz też: inne znaczenia tego słowa.
Poswiecenie.jpg
Dziedzictwo Mocy V: Poświęcenie
Autor: Karen Traviss
Tytuł oryginalny: Lgeacy of the Force V: Sacrifice
Wydanie polskie: 25 września 2008
Amber
Wydanie oryginalne: 29 maja 2007
Del Rey
Autor okładki: Jason Felix, David Stevenson
Tłumaczenie: Andrzej Syrzycki
ISBN (wydanie oryginalne): 0345477405
Liczba stron: 432
Liczba stron oryginału: 367
Cena: 39,80 PLN
Czas akcji: 40 ABY

Dziedzictwo Mocy V: Poświęcenie (ang. Legacy of the Force V: Sacrifice) to piąty tom serii Dziedzictwo Mocy, napisany przez Karen Traviss, którego akcja rozgrywa się w roku 40 ABY. Książka została wydana w USA 25 maja 2007 przez wydawnictwo Del Rey, natomiast w Polsce ukazała się nakładem wydawnictwa Amber 25 września 2008.

Opis

Aby przynieść pokój i porządek w galaktyce ogarniętej wojną, Jacen Solo poświęci wszystko - lub wszystkich. Teraz nastał dla niego moment wyboru.

Wojna domowa trwa, odkąd Sojusz Galaktyczny - dowodzony przez Cala Omasa i siły Jedi Luke'a Skywalkera - walczy przeciwko konfederacji niepokornych planet, stojących po stronie buntowniczej Korelii.

Podejrzani o udział w spisku mającym na celu zabójstwo królowej matki Konsorcjum Hapes, Tenel Ka, Han i Leia Solo uciekają, ścigani przez ich własnego syna - Jacena. Jego coraz bardziej dyktatorskie poczynania jako przywódcy Straży Sojuszu Galaktycznego niepokoją Luke'a i Marę Skywalkerów. Obawiają się, że ich siostrzeniec stąpa wyjątkowo blisko ciemnej strony.

Podczas gdy jego rodzina widzi w Jacenie mrożące krew w żyłach sithiańskie dziedzictwo jego dziadka, Dartha Vadera, mnóstwo żołnierzy uwielbia go, a niezliczeni obywatele dopatrują się w nim wybawcy. Galaktyką wstrząsało już zbyt wiele wojen. Jacen pragnie dla wszystkich tylko bezpieczeństwa i stabilności - i jest w stanie zrobić wszystko, aby osiągnąć ten cel.

Jak wiele trzeba poświęcić, by zakończyć rozlew krwi i cierpienie? To pytanie męczy Jacena. I tak poświęcił już wiele, przyjmując bezlitosne nauki od Lumiyi, Mrocznej Lady Sithów, która nauczyła go, że z silną wolą i szlachetnym celem nie trzeba całkowicie ulec ciemnej stronie, można za to przynieść pokój i dobrobyt galaktyce - ale za pewną cenę.

Na Jacena czeka jeszcze jeden, ostateczny test, zanim posiądzie siłę prawdziwego Lorda Sithów - musi zabić kogoś, na kim szczerze mu zależy. Dla niego nie jest problemem, czy będzie miał dość siły by popełnić morderstwo. Przygotował się na to. Nie, pytanie które gnębi Jacena brzmi - kto to powinien być?

Szokujące zakończenie podzieli dwie rodziny... i rzuci ponury cień na przyszłość.

Streszczenie

Ten fragment artykułu wymaga poszerzenia o: streszczenie.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Galeria okładek

Recenzje


Dziedzictwo Mocy
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!