Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Erv Lekauf

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Lekauf1.jpg
Erv Lekauf
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Ciemne, prawie czarne
Przynależność: Imperium Galaktyczne
Erv Lekauf był porucznikiem Armii Imperialnej i adiutantem Dartha Vadera. Wraz z Sa Cuisem stał się pierwowzorem nowej partii klonów.

Biografia

Erv Lekauf służył jako adiutant Dartha Vadera, towarzysząc mu między innymi w tajnej misji do sektora Parmel, gdzie Lord Sithów udał się na rozmowy z dyrektorem Arkanian Microtechnologies, w nadziei na pozyskanie współpracy firmy w ulepszeniu technologii klonowania. Mroczny Lord szukał również kolejnego wzorca genetycznego dla szturmowców. Wówczas został napadnięty przez zamachowców wynajętych przez Sa Cuisa, Rękę Imperatora, działającego na polecenie swego pana. Lekauf, mimo wyraźnego rozkazu Vadera i olbrzymiego ryzyka, jakie podejmował, usiłował pomóc Sithowi w walce. Zaskoczony jego lojalnością Vader uznał, że porucznik jest właściwym prototypem dla żołnierzy. Wówczas także pobrano komórki od niedoszłego zamachowca, Sa Cuisa, mając nadzieję na stworzenie klonów wrażliwych na Moc.

Rok później Erv Lekauf zaczął szkolić swoje klony, ucząc je między innymi sztuki walki na miecze – to miało dać im równe szanse w pojedynkach z klonami Cuisa, trenowanymi przez Mrocznego Jedi, Sheyvana. Palpatine i Vader ocenili jego pracę nader pozytywnie, pozwalając mu wrócić na Coruscant, gdzie mógł odwiedzić swoją żonę i dzieci. Niestety, w drodze powrotnej z ośrodka szkoleniowego, Mroczni Jedi pod wodzą Sheyvana zbuntowali się przeciwko Imperatorowi. Wówczas Darth Vader oraz ludzie Lekaufa, szkoleni do walki z Jedi, rozpoczęli kontratak. Kiedy jeden z buntowników użył miotacza płomieni przeciwko Sithowi, Lekauf zasłonił go własnym ciałem. Porucznik został bardzo ciężko poparzony, jednak przeżył dzięki szybkiej reakcji Lorda Vadera.

Erv Lekauf był dziadkiem Joriego Lakaufa, młodego kapitana, który w 40 ABY służył w SGS pod rozkazami Jacena Solo

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!