Ekipa Biblioteki Ossus życzy Wam Wesołych Świąt! Niech Moc będzie z Wami!Griff Vao: Różnice pomiędzy wersjami

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
(Nowa strona)
 
m (enter)
Linia 11: Linia 11:
 
Kolor oczu=|
 
Kolor oczu=|
 
Przynależność=[[Korporacja Czerka]]|}}
 
Przynależność=[[Korporacja Czerka]]|}}
 
 
'''Griff Vao''' był [[Twi'lekowie|Twi'lekiem]] o niebieskim kolorze skóry, bratem [[Mission Vao]]. Żył w czasie [[Wojna domowa Jedi|Wojny domowej Jedi]].
 
'''Griff Vao''' był [[Twi'lekowie|Twi'lekiem]] o niebieskim kolorze skóry, bratem [[Mission Vao]]. Żył w czasie [[Wojna domowa Jedi|Wojny domowej Jedi]].
  

Wersja z 21:36, 14 wrz 2007

GriffVao.jpg
Griff Vao
Rasa: Twi'lekowie
Przynależność: Korporacja Czerka
Griff Vao był Twi'lekiem o niebieskim kolorze skóry, bratem Mission Vao. Żył w czasie Wojny domowej Jedi.

Biografia

Griff Vao był bratem Mission. Opiekował się nią odkąd ich rodzice zmarli. Często próbował rozkręcić jakiś interes, albo jakimś sposobem zdobyć pieniądze, ale nigdy mu się nie udawało i pakował się w kłopoty. Chciał spróbować nowego życia - na Taris. Razem z Mission zabrał się na gapę i wkrótce wylądowali na planecie.

Na Taris nie powodziło mu się wcale lepiej. Tracił pieniądze, próbując stworzyć bezsensowne interesy, albo po prostu je przegrywał w pazaaka. Wciąż opiekował się swoją młodszą siostrą i mimo, że nie robił tego zbyt odpowiedzialnie, to ta wiele lat później dobrze wspominała brata. Większość czasu, Vao spędzał w dolnych poziomach Taris. To właśnie tam Griff spotkał Lenę - twi'lekańską tancerkę. Zaczęli się spotykać, a z czasem uczucie rozkwitło i pokochali się. Jakiś czas później, Griff postanowił opuścić planetę, wraz ze swoją ukochaną. Lena namawiała go, aby zabrał z nimi siostrę, ale Griff chciał się pozbyć ciężaru, jakim była dla niego siostra. Przed odlotem wmówił jej, że to Lena nie chciała, aby Mission z nimi leciała, przez co ta, znienawidziła ukochaną brata. Griff uraczył ją kolejnymi kłamstwami, gdy obiecał, że wróci z pieniędzmi, które pozwolą im żyć w dostatku.

Griff rzeczywiście odleciał, ale nie zarobił wcale ani trochę pieniędzy. Zamiast tego wpadł w długi, które musiała za niego spłacać Lena. Wkrótce Lena opuściła go, gdyż miała dość jego nieodpowiedzialności. Vao poleciał wkrótce na Tatooine, gdzie podjął pracę w Korporacji Czerka. Jego zdolność do wpadania w kłopoty sprawiła, że wkrótce Griff dostał się do niewoli u Ludzi Pustyni.

Tymczasem jego siostra, Mission podróżowała wraz z Revanem w poszukiwaniu Gwiezdnej Kuźni. Podczas tej podróży spotkała Lenę, którą z początku rozmawiała bardzo opryskliwie, ponieważ wciąż miała w pamięci słowa Griffa, który wmówił jej, że to Lena go namówiła aby ją zostawić. Lena wyprowadziła ją z błędu i wyznała jej prawdę o bracie - o tym, ze to on ją zostawił, oraz o tym, jakim był nieodpowiedzialnym człowiekiem. Mission z początku nie wierzyła w słowa Leny, ale gdy ta powiedziała jej, że Griff jest na Tatooine postanowiła go odszukać i dowiedzieć się prawdy. Wraz z Revanem wylądowali wkrótce na Tatooine i odnaleźli biuro Czerki. Tam poinformowano ich, że Griff wpadł w zasadzkę Ludzi Pustyni i prawdopodobnie wciąż jest u nich w niewoli. Revan wyprawił się tam, wraz z Mission i robotem protokolarnym HK-47, który znał język Tuskenów. W enklawie tubylców obiecano im, że Griff zostanie wypuszczony, jeśli Revan przyniesie im Skraplacz wilgoci. Zadanie wypełnił i Griff został wypuszczony na wolność. Mission rozmówiła się wtedy z bratem. Wymusiła na nim, aby wyznał prawdę. Zdenerwowała się na brata i powiedziała mu, że się na nim zawiodła. W przyszłości nie chciała go widzieć, a rozmawianie o nim sprawiało jej przykrość. Griff podjął się wtedy pracy u Greety Holda, a także poprosił Revana o wparcie finansowe, oraz składnik który potrzebował do wytworzenia tarisjańskiego piwa - które w czasie po zniszczeniu Taris cieszyło by się zapewne dużym powodzeniem. Obiecał Revanowi, że odda mu dług, nawet z nadwyżką. Revan dostarczył mu składnik, ale Griff nie uwarzył dobrze piwa. Revanowi zostawił tylko kartkę z wyjaśnieniami. Nie wiadomo co działo się z nim dalej.

Ciekawostki

  • Jeśli gracz nie weźmie do drużyny Mission, ta nie spotka Leny, przez co nie dowie się, że Griff jest w niewoli. Nie spotykają się i Mission nie zmienia zdania o Lenie, oraz wciąż uważa, że Griff był dobrym bratem.
  • Gracz może nie pomóc Griffowi - nie uwolnić go, wiedząc o tym, że jest w niewoli, albo nie dostarczając mu składnika odpowiedniego do uwarzenia piwa.
  • Griffowi głos podkładał Robin Atkin Downes.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!