Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Haazen: Różnice pomiędzy wersjami

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
m
Linia 11: Linia 11:
 
== Ciekawostki ==
 
== Ciekawostki ==
 
*Pseudonim ''upadły padawan'' może sugerować, iż był on jednym z [[młodziki|uczniów Jedi]] omamionych przez [[Exar Kun|Exara Kuna]] i wysłanych w celu zabicia swoich mistrzów, nie jest to jednak nigdzie potwierdzone.
 
*Pseudonim ''upadły padawan'' może sugerować, iż był on jednym z [[młodziki|uczniów Jedi]] omamionych przez [[Exar Kun|Exara Kuna]] i wysłanych w celu zabicia swoich mistrzów, nie jest to jednak nigdzie potwierdzone.
*Istnieją także spekulacje, według których Haazen w przyszłości mógł stać się [[Darth Sion|Darthem Sionem]] (obaj byli ciężko ranni i władali [[Moc|Mocą]], a dodatkowo żyli w podobnym okresie czasu). Natomiast Krynda Draay, bliska znajoma Haazena jest utożsamiana z [[Kreia|Kreią]], późniejszą mistrzynią Siona.
+
*Istnieją także spekulacje, według których Haazen w przyszłości mógł stać się [[Darth Sion|Darthem Sionem]] (obaj byli ciężko ranni i władali [[Moc|Mocą]], a dodatkowo żyli w podobnym okresie czasu).
  
 
==Źródła==
 
==Źródła==

Wersja z 18:47, 25 paź 2008

Haazen

Haazen znany także jako upadły padawan to bliski współpracownik Kryndy Draay. Zawsze chodził w płaszczu z kapturem chcąc ukryć swój prawdziwy wygląd. Był on bowiem pół człowiekiem, pół cyborgiem. Był uczniem Barrisona Draaya. Walczył u jego boku podczas wielkiej wojny Sithów. Po śmierci swego mistrza kontynuował walkę. Podczas jednej z bitew stracił obie nogi i prawą rękę. Został jednak uratowany przez Kryndę, która zleciła zamontowanie mu w miejsce straconych kończyn mechaniczne protezy. Nikt poza nią nie znał prawdy o jego przeszłości. Prawdopodobnie był Jedi i walczył z Sithami na wojnie, jednak nie jest to do końca pewne.

Później, gdy syn Kryndy - Lucien - dorósł, stał się jego nauczycielem. Uczył go różnych stylów walki mieczem świetlnym i wyszkolił na świetnego szermierza.

W roku 3963 BBY spotkał się ponownie ze swym uczniem, gdy ten przybył na Coruscant, by odwiedzić swą matkę. Nie wskazał mu jednak miejsca, w którym się znajdowała. Po krótkiej rozmowie pokazał swemu byłemu uczniowi swe prawdziwe oblicze i nakazał przyprowadzić do niego żywego padawana Zayne'a Carricka.

Niedługo później Haazen skontaktował się z Lucienem na planecie Telerath i nakazał udać się na pokład Arkanian Legacy, gdzie miało dojść do spotkania z lordem Adascą, dawnym przyjacielem Luciena. Draay otrzymał zadanie pojmania Zayne'a, który też miał się pojawić na pokładzie.

Ciekawostki

  • Pseudonim upadły padawan może sugerować, iż był on jednym z uczniów Jedi omamionych przez Exara Kuna i wysłanych w celu zabicia swoich mistrzów, nie jest to jednak nigdzie potwierdzone.
  • Istnieją także spekulacje, według których Haazen w przyszłości mógł stać się Darthem Sionem (obaj byli ciężko ranni i władali Mocą, a dodatkowo żyli w podobnym okresie czasu).

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!