Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Haazen

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Haazen

Haazen znany także jako upadły padawan to bliski współpracownik Kryndy Draay. Zawsze chodził w płaszczu z kapturem chcąc ukryć swój prawdziwy wygląd. Był on bowiem pół człowiekiem, pół cyborgiem. Podczas jednej z bitew w trakcie wielkiej wojny Sithów stracił obie nogi i prawą rękę. Został jednak uratowany przez Kryndę, która zleciła zamontowanie mu w miejsce straconych kończyn mechaniczne protezy. Nikt poza nią nie znał prawdy o jego przeszłości. Prawdopodobnie był Jedi i walczył z Sithami na wojnie, jednak nie jest to do końca pewne.

Później, gdy syn Kryndy Lucien dorósł stał się jego nauczycielem. Uczył go różnych stylów walki mieczem świetlnym i wyszkolił na świetnego szermierza.

W roku 3963 BBY spotkał się ponownie ze swym uczniem, gdy ten przybył na Coruscant, by odwiedzić swą matkę. Nie wskazał mu jednak miejsca, w którym się znajdowała. Po krótkiej rozmowie pokazał swemu byłemu uczniowi swe prawdziwe oblicze i nakazał przyprowadzić do niego żywego padawana Zayne'a Carricka.

Ciekawostki

  • Pseudonim upadły padawan może sugerować, iż był on jednym z uczniów Jedi omamionych przez Exara Kuna i wysłanych w celu zabicia swoich mistrzów, nie jest to jednak nigdzie potwierdzone.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!