Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Jes Gistang

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
JesGistang.jpg
Jes Gistang
Data śmierci 137 ABY
Miejsce pochodzenia Korelia
Rasa Człowiek
Kolor włosów Rude
Kolor oczu Niebieskie
Przynależność
Jes Gistang była jednym ze szturmowców Nowego Imperium Galaktycznego, frakcji Dartha Krayta. W 137 ABY należała do Drużyny Joker, która była częścią 407 Dywizji. Wraz z towarzyszami walczyła w bitwie o Borosk, w której zginęła.

Biografia

Urodziła się na Korelii, a do Nowego Imperium dołączyła dzięki Misji Imperialnej.

Wraz z całą 407 Dywizją przebywała w 137 ABY na Yinchorrze, skąd wszyscy (w tym jej Drużyna Joker) mieli wkrótce wyruszyć na Borosk, by oczyścić tamtejszą bazę z członków 908 Dywizji, wciąż dochowującej wierności dawnemu Imperatorowi, Roanowi Felowi. Niedługo przed odlotem spotkała "świeżaka", Ansona Traska, którego jako jedna z niewielu ciepło powitała.

Podczas bitwy oddział Joker prowadził szturm na twierdzę 908. Gistang strzelała z dużego i ciężkiego blastera, który co prawda wyrządzał wiele szkód, ale co cztery strzały wymagał uzupełnienia dodatkowego zasobnika energii. Wieczorem udało im się zepchnąć buntowników w głąb ich zabudowań. Nazajutrz kontynuowali ofensywę, około południa przedarli się do wnętrza twierdzy, gdzie rozpoczęły się walki na korytarzach. Podczas jednej z nich któryś z laserowych strzałów trafił w jeden z dodatkowych zasobników energii, jakie nosiła do swojej broni Jes Gistang. Kobieta zginęła w wybuchu, który zranił też sierżanta Rana Harkasa.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!