Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Kaeden Larte: Różnice pomiędzy wersjami

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
m (literówka)
m
Linia 30: Linia 30:
 
[[Kategoria:Ludzie]]
 
[[Kategoria:Ludzie]]
 
[[Kategoria:Farmerzy]]
 
[[Kategoria:Farmerzy]]
 +
[[Kategoria:Mieszkańcy Raady]]
  
 
[[de:Kaeden Larte]]
 
[[de:Kaeden Larte]]

Wersja z 16:48, 12 wrz 2020

Kaeden Larte
Data i miejsce narodzin: 35 BBY
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Brązowe
Kolor skóry: Ciemna
Profesja: Farmerka
Kaeden Larte była kobietą rasy ludzkiej zamieszkującej księżyc Raada na Zewnętrznych Rubieżach. Żyła w czasach Republiki Galaktycznej i Imperium Galaktycznego. Keaden pracowała jako farmerka na plantacjach pokrywających Raadę. Miała młodszą siostrę Miarę. Miała bardzo przyjazne nastawienie do ludzi i życia, lubiła żartować i spędzać czas w barze ze swoimi przyjaciółmi Vartanem, Hobanem, Neerą i Malat.

W 18 BBY odegrała ważną rolę z walce z Imperium na Raadzie.

Biografia

Kaden urodziła się około 35 BBY. W wieku 14 lat straciła oboje rodziców i zmuszona była podjąć pracę na farmie. Dzięki dobroci serca szefa załogi rolniczej Vartana dziewczyna pomimo młodego wieku otrzymywała pełną stawkę za swoją pracę. Mogła dzięki temu utrzymać siebie i swoją siostrę. W czasie pracy swoje włosy nosiła ciasno splecione. 3 lata później spotkała na ulicach miasta Ahsokę Tano, która przybyła na księżyc uciekając przed Imperium. Kaeden pomogła jej osiedlić się na planecie i poznać lokalną społeczność.

Niedługo po przybyciu Ashli bo tak przedstawiła się dziewczynie Ahsoka Tano na księżycu zjawiły się również imperialne wojska, pod przywództwem Jennetha Pilara. Od tego momentu Kaeden i jej przyjaciele pracujący na farmie zmuszeni zostali do uprawy nieznanej rośliny, która jak się okazało psuje ziemię w której rośnie, co nie pozwala na przyszłe uprawy. W obawie przed utratą pracy i miejsca do życia, a także po zabójstwie farmera Tibbola przez szturmowców, Kaeden postanowiła stawiać opór Imperium. Za namową Ahsoki farmerzy uznali, że najlepszym sposobem oporu będzie sabotaż a nie zbrojna walka. W tym celu Kaeden i jej przyjaciele znacząco zwolnili tempo swojej pracy, licząc, że to zniechęci Imperium do dłuższego pobytu na księżycu.

Źródła

  • Ahsoka (Po raz pierwszy wymieniono)
Ossus mini.png To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!