Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Kaliyo Djannis

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Wersja Totus (dyskusja | edycje) z dnia 19:40, 25 lip 2016

(różn.) ←Starsza wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Kaliyo Djannis.jpg
Kaliyo Djannis
Rasa: Rattatakanka
Wzrost: 150 cm
Kolor włosów: Brak
Kaliyo Djannis była rattatakańską kryminalistką żyjącą w czasach zimnej wojny.

Biografia

Zapiski na temat Kaliyo Djannis w różnorakich bazach danych przedstawiały tak sprzeczne informacje, że nieliczni byli w stanie dowiedzieć się czegokolwiek o jej przeszłości. Przez co najmniej dekadę pracowała jako zabójczyni i najemnik dla kilku syndykatów przestępczych, odsiadywała wyrok w więzieniu, a nawet związała się z radykalną komórką anarchistów, choć niejasne było, czy zrobiła to z pobudek politycznych, czy jedynie z potrzeby silnych wrażeń. Djannis współpracowała między innymi z Anspi'shelem, Nohnem Veyauko i Wheezerem. W kartotece Służby Ochrony Korelii znajdował się holoobraz przedstawiający Kaliyo w towarzystwie jednego z najbardziej znaczących kryminalistów pracujących dla Kantoru. Ujęcie, na którym kobieta trzymała w jednej ręce karabin snajperski, a drugą upijała swego kompana, opatrzone było podpisem "Kaliyo Djannis i Vanus Cruor - pierwsze spotkanie".

Gdy jej broń i inne umiejętności zawodziły, Rattatakanka uciekała się do swego uroku osobistego. Wśród przestępczego półświatka kobieta ta uchodziła za niezwykle czarującą. Porzuceni partnerzy widzieli w niej groźną manipulantkę, podczas gdy inni pozostawali zauroczeni na długo po spotkaniu z zabójczynią. Niezależnie od tego, czy ktoś miał w Djannis sojuszniczkę czy śmiertelnego wroga, musiał być w jej obecności przygotowany na wszystko.

Ciekawostki

  • W grze The Old Republic Kaliyo Djannis jest jednym z kompanów postaci gracza, który wybierze klasę agenta imperialnego.
  • W tle biografii Kaliyo w bazie The HoloNet znajdują się informacje zapisane w aurebeshu:
    • "Nałogowa oszustka" ("Habitual liar")
    • "Ostatnie znane miejsce pobytu: Nar Shaddaa" ("Last known location: Nar Shaddaa")
    • ("Cannibal-demon of the summit")

Źródła


Towarzysze Ciphera Nine
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!