Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Lushros Dofine

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Wersja Adakus (dyskusja | edycje) z dnia 13:01, 19 maj 2017

(różn.) ←Starsza wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Lushros dofine.jpg
Lushros Dofine
Data i miejsce śmierci: 19 BBY(EU)
Miejsce pochodzenia: Neimoidia[1]
Rasa: Neimoidianin
Wzrost: 193 cm[1]
Kolor oczu: Czerwone
Przynależność:
Lushros Dofine był neimoidiańskim oficerem floty Federacji Handlowej, a następnie Konfederacji Niezależnych Systemów.

Biografia

Uwaga: Poniższe informacje pochodzą z Legend (EU), które nie należą do kanonu.

Lushros pochodził z bardzo znanej i cenionej rodziny Dofine. Był bliskim krewnym innego oficera floty Federacji, Daultaya Dofine'a.

W 22 BBY Lushros dowodził jednym z krążowników typu Lucrehulk biorących udział w bitwie o Geonosis. Mimo ataków wielu myśliwców Wielkiej Armii Republiki, Dofine zdołał bezpiecznie ewakuować okręt z planety, a następnie z układu. Ten manewr był bardzo znaczący, ponieważ na pokładzie dowodzonego przez Neimoidianina okrętu znajdowało się wiele ważnych osobistości, w tym generał Grievous.

Podczas wojen klonów Grievous wybrał Lushrosa na dowódcę swojego okrętu flagowego, krążownika typu Providence Invisible Hand. Dzięki swoim dobrym decyzjom, udanym manewrom i wygranym bitwom, Dofine stał się jedną z niewielu osób, które cyborg szanował.

Podczas bitwy o Coruscant dwóch rycerzy Jedi wdarło się na pokład okrętu, a Lushros na polecenie Grievousa złapał ich, aktywując pole energetyczne. Następnie, kiedy rozgorzała walka na mostku, a sam statek został poważnie uszkodzony. Dalsze losy Dofine'a nie są znane.

Podczas wybuchu, Dofine udał się do kapsuły ratunkowej. Ewakuował się ze spadającego statku, lecz jego kapsuła została trafiona przez jeden ze statków Republiki. Wszyscy, którzy znajdowali się na jej pokładzie, w tym Lushros, zginęli.

Ciekawostki

Przypisy

Źródła

Kanoniczne

Legends


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!