Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Obława na Eriadu: Różnice pomiędzy wersjami

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
m
(Drobne)
Linia 10: Linia 10:
 
|Uczestnicy = <ul><li>[[Tsui Choi]]</li><li>[[Bultar Swan]]</li></ul>
 
|Uczestnicy = <ul><li>[[Tsui Choi]]</li><li>[[Bultar Swan]]</li></ul>
 
}}
 
}}
'''Obława na Eriadu''' miała miejsce w roku [[19 BBY]], jakiś czas po wydaniu [[Rozkaz 66|Rozkazu 66]]. Oddziały stacjonujące na [[Eriadu]] tak jak w każdej innej części Galaktyki obróciły się przeciwko własnym [[generał]]om [[Jedi]]. Początkowo śmierci z ich ręki uniknęło dwoje członków [[Zakon Jedi|Zakonu]]. [[Mistrz Jedi]] [[Tsui Choi]] w tamtym momencie przebywał w swoim myśliwcu i zdołał jakoś uciec. Druga Jedi, [[Rycerz Jedi|rycerz]] [[Bultar Swan]] doglądała w szpitalu rannych klonów kiedy wydano rozkaz. Zdołała jednak uciec, na czas ostrzeżona przez tamtejszych medyków.  
+
'''Obława na Eriadu''' miała miejsce w roku [[19 BBY]], jakiś czas po wydaniu [[Rozkaz 66|Rozkazu 66]]. Stacjonujące na [[Eriadu]] wojska [[Wielka Armia Republiki|Wielkiej Armii Republiki]] tak jak w każdej innej części Galaktyki obróciły się przeciwko własnym [[generał]]om [[Jedi]]. Początkowo śmierci z ich ręki uniknęło dwoje członków [[Zakon Jedi|Zakonu]]. [[Mistrz Jedi]] [[Tsui Choi]] w tamtym momencie przebywał w swoim myśliwcu i zdołał jakoś uciec. Druga Jedi, [[Rycerz Jedi|rycerz]] [[Bultar Swan]] doglądała w szpitalu rannych klonów kiedy wydano rozkaz. Zdołała jednak uciec, na czas ostrzeżona przez tamtejszych medyków.  
  
W kolejnych dniach oddziały wojskowe poszukiwały obydwoje uciekinierów. Jednej nocy podczas przeszukiwania miasta jeden czteroosobowy patrol natknął się na Tsui Choia. Jedi zaatakował z zaskoczenia, zabijając w jednym ataku całą czwórkę żołnierzy, samego dowódcy pozbawiając głowy. Niedługo potem obydwoje zdołali umknąć pogoni, wydostając się z planety, ginąc kilka dni później  podczas [[Konklawe na Kessel|walki]] jaka miała miejsce na [[Kessel]].
+
W kolejnych dniach stacjonujące na planecie oddziały poszukiwały obydwoje uciekinierów. Którejś nocy podczas przeszukiwania miasta jeden czteroosobowy patrol natknął się na Tsui Choia. Jedi zaatakował z zaskoczenia, zabijając w jednym ataku całą czwórkę żołnierzy, samego dowódcy pozbawiając głowy. Niedługo potem obydwoje zdołali umknąć pogoni, wydostając się z planety, ginąc kilka dni później  podczas [[Konklawe na Kessel|walki]] jaka miała miejsce na [[Kessel]].
  
 
== Źródła ==
 
== Źródła ==

Wersja z 19:23, 6 wrz 2012

Obława na Eriadu.jpg
Obława na Eriadu
Data: 19 BBY
Przyczyny: Wykonanie Rozkazu 66 przez siły zbrojne stacjonujące na Eriadu.
Skutki: Śmierć co najmniej czterech żołnierzy-klonów
Uczestnicy:
Obława na Eriadu miała miejsce w roku 19 BBY, jakiś czas po wydaniu Rozkazu 66. Stacjonujące na Eriadu wojska Wielkiej Armii Republiki tak jak w każdej innej części Galaktyki obróciły się przeciwko własnym generałom Jedi. Początkowo śmierci z ich ręki uniknęło dwoje członków Zakonu. Mistrz Jedi Tsui Choi w tamtym momencie przebywał w swoim myśliwcu i zdołał jakoś uciec. Druga Jedi, rycerz Bultar Swan doglądała w szpitalu rannych klonów kiedy wydano rozkaz. Zdołała jednak uciec, na czas ostrzeżona przez tamtejszych medyków.

W kolejnych dniach stacjonujące na planecie oddziały poszukiwały obydwoje uciekinierów. Którejś nocy podczas przeszukiwania miasta jeden czteroosobowy patrol natknął się na Tsui Choia. Jedi zaatakował z zaskoczenia, zabijając w jednym ataku całą czwórkę żołnierzy, samego dowódcy pozbawiając głowy. Niedługo potem obydwoje zdołali umknąć pogoni, wydostając się z planety, ginąc kilka dni później podczas walki jaka miała miejsce na Kessel.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!