Niech Moc będzie z Wami!Oddział Bravo

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Wersja Kwazi93 (dyskusja | edycje) z dnia 12:12, 2 cze 2019

(różn.) ←Starsza wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ten artykuł dotyczy oddziału klonów kadetów. Zobacz też: drużynę klonów komandosów o tej samej nazwie.
Oddzial Bravo.jpg
Oddział Bravo
Data założenia 22 BBY
Dowódca/Dowódcy
Kwatera główna
PrzynależnośćOddział Bravo był jednostką żołnierzy-klonów służącą w Wielkiej Armii Republiki podczas jednej z największych wojen w historii galaktyki.

Historia

Wszyscy członkowie oddziału Bravo zostali wyhodowani z kodu genetycznego łowcy nagród Jango Fetta na potrzeby Wielkiej Armii Republiki. Od najmłodszych lat przechodzili intensywne szkolenie wojskowe w mieście Tipoca na Kamino. W czasie trwania swojego treningu posiadali rangę kadetów. Bravo byli doskonale znani swoim współbraciom z koszar, gdyż czynili największe postępy.

W nieokreślonym czasie wojny, gdy ich nauka dobiegała końca, na planetę Kaminoan przybył komandor Colt, by wyłonić spośród kadetów potencjalnych żołnierzy ARC. W związku z poważaniem jakim byli darzeni podczas szkolenia, dostąpili zaszczytu zaprezentowania swoich umiejętności jako pierwsi. Podczas egzaminu ponownie udowodnili swoje zgranie oraz uzyskali dobry czas. Ich wynik spowodował, że zostali przyjęci w szeregi podwładnych Colta, co wiązało się również z ukończeniem szkolenia i opuszczeniem Kamino.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!