Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Picaroon C. Boodle

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Wersja Merridius (dyskusja | edycje) z dnia 20:50, 28 kwi 2006

Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Pic (właśc. Picaroon C. Boodle) był jednym z Braci Sith, oraz sługą Inkwizytora Jereca.

Historia

Ta kowokiańska małpojaszczurka przemierzała niegdyś galaktykę, jako maskotka i jednocześnie pierwszy oficer na służbie przemytnika, zwanego Az-Iban. Dopóki nie trafił pewnego dnia, zdradzona przez własnego brata Thoka, w ręce Imperium, stając się tym samym królikiem doświadczalnym w projekcie Chubar, prowadzonym przez imperialnego naukowca Tuzina Gasta.

Tam dostrzeżony został przez niejakiego Blackhole'a, który wywiózł go z placówki badawczej, wraz z innym okazem. Mroczny Jedi potrzebował czułych na Moc zwierząt do swoich alchemicznych eksperymentów. I to właśnie ich efektem zaś jest późniejszy Pic, i jego bliźniak Gorc. Zmutowani za pomocą wiedzy starożytnych Sithów zostali połączeni rzadką więzią w Mocy. Gdy jeden z nich zostawał ranny, drugi również odczuwał ból. Dzielili swoje uczucia i myśli. Tak zaczęto nazywać ich Braćmi Sith.

Kilka lat po Bitwie o Endor, już na usługach Jereca, doszło do ich spotkania z Kylem Katarnem, szukającym droida 8t88. Kyle zaatakowany przez Braci bronił się bardzo skutecznie, najpierw przecinając twarz Gorca, a następnie zabijając Pica, rozwścieczonego po śmierci bliźniaka.

Inne

Picaroon używał miecza świetlnego, zbudowanego lata wcześniej przez Mistrza Jedi, zwanego Yoda. Wszedł w posiadanie tego artefaktu, kiedy słudzy Jereca uwięzili Qu Rahna. Starszy z Braci Sith, jak mówił o sobie Pic, korzystał podczas walki również z miniaturowej mrocznej zbroi M'uhk'gfa, wykonanej specjalnie dla niego przez Gorca.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!