Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!

zamów prenumeratę z kodem R2D2OSSUS

Plecak odrzutowy JT-12

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Plecak odrzutowy JT-12.

Plecak odrzutowy JT-12 był produkowanym przez Merr-Sonn Munitions, Inc plecakiem odrzutowym, popularnym szczególnie w okresie wojen klonów.

Jango Fett w swej mandaloriańskiej zbroi używał wymiennie dwóch plecaków rakietowych, modelu Z-6 oraz właśnie JT-12. Po tym jak stracił Z-6 w walce z Obi-Wanem Kenobim na Kamino, na Geonosis używał JT-12. Jednakże po tym jak został on uszkodzony przez szarżę reeka, niemogący przy jego pomocy ewakuować się z areny Jango zginął z ręki mistrza Jedi, Mace'a Windu.

Straż Śmierci działająca w ukryciu bardzo chętnie wykorzystywała plecaki odrzutowe jako narzędzie pozwalające błyskawicznie dotrzeć na miejsce akcji, wykonać zadanie i równie szybko z niego odlecieć, zaś jej preferowanym wyborem był właśnie JT-12, najczęściej z głowicą Mitrimoon Z-6 fine-bore. Członkowie Straży współpracowali z sympatykami z firmy Merr-Sonn i innych szukając paliwa pozwalającego na dużo dłuższe używanie plecaka niż standardowa jedna minuta. Zważywszy na fakt, że w późniejszym czasie, między innymi w czasie bitwy o Sundari, latali oni bez większych oznak tego, że paliwo jest limitowane, można podejrzewać, że odnieśli sukces w tej materii.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!